Łódź

Ruch Narodowy Łódzkie przeciwko promowaniu UPA przez Urząd Miasta

RuchNarodowyLodzkieOświadczenie Ruchu Narodowego Łódzkie w związku z wiecem „Łódź solidarna z Ukrainą” zorganizowanym przez władze miasta na terenie Placu Wolności w dniu 21 lutego 2014 roku.

W związku z piątkowym wiecem organizowanym na terenie Placu Wolności w Łodzi przez władze naszego miasta pod hasłem „Łódź solidarna z Ukrainą”, podczas którego jedna z osób przemawiających wykrzykiwała hasła „Sława Nacji! Smert worohom! Herojam sława!”, stwierdzamy co następuje:

– Jako przedstawiciele Sztabu Wojewódzkiego Ruchu Narodowego z politowaniem obserwujemy tandetny PR serwowany przez Panią Prezydent Hannę Zdanowską. To kolejny tego typu zabieg marketingowy po słynnym i dość zabawnym liście do Ambasadora Federacji Rosyjskiej w kontekście wydarzeń na „Marszu Niepodległości 2013”. Zorganizowanie wiecu wspierającego protestujących na „Euromajdanie”, to nic innego jak próba wykorzystania atmosfery ogromnych emocji politycznych związanych z ukraińską sprawą. W celu zaskarbienia sobie politycznych sympatii łodzian, którzy przeżywają tragedię ukraińskiego narodu.

– Najgorszym doradcą w polityce są emocje. Ponownie jako Ruch Narodowy podkreślamy, że popieramy dążenia ukraińskiego narodu do samostanowienia i walki o swoje podstawowe prawa, aczkolwiek przestrzegamy i zwracamy uwagę na fakt, kto jest prawdziwym politycznym zwycięzcą „Euromajdanu”. Nie jest to prounijny i wygwizdywany Kliczko, ani często zmieniający poglądy Jaceniuk, czy skompromitowana Julia Tymoszenko, która nie posiada realnego wsparcia większości protestujących. Prawdziwym politycznym zwycięzcą dla zgromadzonych na”Euromajdanie” jest Ołeh Tiahnybok, antypolski szowinista stojący na czele partii Svoboda odwołującej się do ideologii Stefana Bandery oraz grupa organizacji zjednoczonych pod nazwą Prawy Sektor domagająca się np. odłączenia Przemyśla od terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (wywiad udzielony przez rzecznika Prawego Sektora gazecie „Rzeczpospolita” w dniu 29.01.2014)

– Wyrażamy także oburzenie i zniesmaczenie okrzykami wznoszonymi w obecności Prezydent Hanny Zdanowskiej oraz europosła PO Jacka Saryusza-Wolskiego przez zaproszonych Ukraińców. Jako Polacy nie możemy godzić się na promowanie postaw i ideologii gloryfikujących zbrodniczą Ukraińską Powstańczą Armię oraz postać Stepana Bandery. Niestety, jedna z uczestniczek zgromadzenia przy aprobacie organizatorów zachęcała tłum do skandowania banderowskich haseł: „Sława Nacji! Smert worohom! Herojam sława!” Właśnie takie okrzyki wznosili naziści ukraińscy, którzy podczas II Wojny Światowej w bestialski sposób wymordowali ponad kilkadziesiąt tysięcy niewinnych Polaków na terenie Wołynia i Małopolski Wschodniej.

– W związku z tym, iż to Urząd Miasta Łodzi, na którego czele stoi Pani Prezydent Hanna Zdanowska ponosi pełną odpowiedzialność za przebieg zgromadzenia i zachowanie uczestników,   w imieniu rodzin Polaków pomordowanych przez Ukraińską Powstańczą Armię domagamy się przeprosin oraz publicznych wyjaśnień w kwestii wyżej opisanych incydentów.
Historia nauczycielką życia.

Ruch Narodowy Łódzkie

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company