Województwo

84 rocznica ONR – relacja

Kilkuset działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego, uczestniczyło w 84 rocznicy powstania  swojej organizacji. Uroczystości rocznicowe tym razem odbyły się w Gdańsku.
Nacjonaliści rozpoczeli się od Mszy św. w intencji organizacji i jej działaczy, w jednym z gdańskich kościołów. W godzinach popołudniowych odbyła się konfernecja rocznicowa w legendarnym budynku BHP w Stoczni Gdańskiej. Pod pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 r. uformowano szyk marszowy ONR, który dotarł na schody Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk. W miejscu zakończenia przemarszu głos zabarali przedstawiciele zaproszonych gości (Forza Nova) oraz liderzy ONR (min. zastępaca Kierownika Głównego  – Tomasz Dorosz). Hasłem przewodnim manifestacji była sentencja “Maszerować by nie zgnić, żeby nie umrzeć nigdy”.

Po głównych obchodach, odbył się integracyjny koncert rapu i rocka patriotycznego w jednym z gdańskich lokali. Wśród gwiazd można było posłuchać Bastiego, Klipo, Karata, Irydion, a także bardów muzyki patriotycznej z Polski i Włoch. Do Gdańska przybyło kilkadziesięciu działaczy ONR Brygady Łódzkiej z całego województwa.

Adrian K.

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers