dsds Łódź

Akcja ekologiczna łódzkich narodowców w Nowosolnej

30 listopada w sobotę odbyła się akcja sprzątania Osiedla Nowosolna, w której wzięło udział kilkunastu działaczy oraz sympatyków Ruchu Narodowego oraz Młodzieży Wszechpolskiej.

Było to już kolejne tego typu wydarzenie z tego cyklu, wcześniej podobna akcja miała miejsce dwukrotnie podczas minionych wakacji.

Tym razem młodzi aktywiści uporządkowali okolice ul. Byszewskiej kontynuując projekt, który zakłada systematyczne sprzątanie okolicy oraz uświadamianie mieszkańców z jakim problemem mamy do czynienia. Latem była to ul. Brzezińska oraz „skwer za Kościołem”, gdzie niestety w tym drugim miejscu znów pojawiły się śmieci… Jak widać dużo pracy przez aktywistami.

Pogoda dopisywała, dzięki temu działacze mieli możliwość znów zaprezentować jak wygląda czysty zielony obszar.

Chyba każdy z nas lubi mieć czysto? Nie zaśmiecajmy lasów, które też posiadają swoich mieszkańców. Jak byśmy się czuli gdyby ktoś przyszedł do naszego mieszkania i zostawił śmieci na dywanie?

Plany na przyszłość zakładają kontynuacje akcji, która będzie inspirować coraz większą ilość osób do działania na rzecz wspólnego dobra jakim jest natura. Organizatorzy zapowiadają starania, aby kolejne tego typu wydarzenia kończyły się piknikiem.

Na koniec publikujemy zdjęcia, na które przykro spoglądać. Jest wiele zanieczyszczonych miejsc notabene w tak bliskim sąsiedztwie wysypiska śmieci. Te miejsca były wielokrotnie zgłaszane do miasta, niestety bez żadnego odzewu.

Dbajmy o środowisko, bo to w nim wychowujemy dzieci i spędzamy swoje własne życie. Szanujmy przyrodę, nie zaśmiecajmy jej.

Seba S.

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company