Województwo

Akcja „Kocham Polskę” w województwie łódzkim – zapowiedź

Młodzież Wszechpolska zaprasza na kolejną edycję Kampanii Społecznej Kocham Polskę. Okazjonalne plakaty związane z akcją rozdawane będą w niedzielę, 11 lutego 2018 r. o godzinie 13:00 przy ul. Piotrkowskiej w pobliżu Placu Wolności.

Dla osób, które nie będę mogły pojawić się tego dnia, a chciałyby odebrać plakat zachęcamy do kontaktu poprzez fanpage Młodzieży Wszechpolskiej – Okręg Łódzki.

O samej akcji:

Patriotyzm jest wartością, która nie tylko jest dobra i pozytywna, ale również się OPŁACA – społeczności, których członkowie cenią sobie życie wspólnotowe, które mają wysoką samoocenę są silniejsze, skuteczniejsze. Patriotyzm powinien leczyć z narodowych kompleksów i prowadzić do tego, że obywatele zachowują się względem siebie uczciwie i solidarnie.

W tym roku nawiązujemy do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta podniosła rocznica jest świętem każdego Polaka. To właśnie w 1918 roku, po 123 latach zaborów i niewoli, Polska wróciła na mapy Europy i świata. Niepodległość odzyskaliśmy przede wszystkim dzięki duchowi patriotyzmu, jaki utrzymał się wśród naszych rodaków w tych trudnych czasach. Tegorocznym projektem plakatu chcemy przypomnieć, szczególnie młodym Polakom, o postaciach, które na wszystkich możliwych płaszczyznach prowadziły naród do upragnionej wolności. Takimi postaciami niewątpliwie byli, Roman Dmowski – dyplomata i twórca nowoczesnej idei narodowej, Ignacy Jan Paderewski – orędownik sprawy polskiej na zachodzie oraz Józef Piłsudski – dowódca Legionów. Dla wolnej Polski poświęcili swoje życie. Najlepiej jak potrafili pokonali trudności, które postawił przed nimi los. Dziś naszym obowiązkiem jest oddać Im należny szacunek i pokazać współczesnym pokoleniom Polaków, iż nasza Ojczyzna, dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich jej obywateli, może osiągać rzeczy wielkie.

Kocham Polskę w Łodzi: https://www.facebook.com/events/380262852437579/
Kocham Polskę w Opocznie: https://www.facebook.com/events/422225494884029/
Kocham Polskę w Łowiczu: https://www.facebook.com/events/602690166746110/
Kocham Polskę w Skierniewicach: https://www.facebook.com/events/522820621433383/ 

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company