Łódź Województwo

Akcja „Zapal Znicz Bohaterom” w województwie łódzkim

Inicjatywa, którą zorganizowali działacze Młodzieży Wszechpolskiej zakończyła się pełnym sukcesem. Organizatorom akcji Zapal Znicz Bohaterom udało zgromadzić 11 817, 22 zł, gdzie środki zostały przekazane na uporządkowanie starych i zapomnianych nagrobków naszych Bohaterów walczących o niepodległość naszego narodu. Powstańcy Warszawscy, Legioniści Piłsudskiego, Armia Krajowa czy NSZ. O każdym pamiętano zapalając znicz, składając kwiaty oraz odmawiając modlitwę. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Na początku listopada na stronach fejsbukowych akcji oraz lokalnych struktur MW czy grup patriotycznych pojawiły się dziesiątki relacji z najróżniejszych zakątków Polski. W naszym województwie inicjatywę podjęli patrioci z Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Koluszek, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Radomska.

Łódź:

Zapal Znicz Bohaterom w Łodzi

Materiał, który pojawił się o naszej akcji w wieczornym wydaniu Łódzkich Wiadomości Dnia. #ZapalZniczBohaterom

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska – Okręg Łódzki Piątek, 1 listopada 2019Koluszki:

Radomsko:

Tomaszów Mazowiecki:

Organizatorzy akcji dziękują za zaangażowanie, promocje oraz wszystkie wpłaty. Gdyby nie darczyńcy, nie byłoby tylu owoców pracy wszystkich wolontariuszy, którzy brali udział w wydarzeniu.

Na koniec chcielibyśmy zaprezentować krótki filmik, na którym Gen. Jan Podhorski razem z działaczami Młodzieży Wszechpolskiej odwiedził groby polskich żołnierzy i powstańców na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu. Spotkanie to było okazją do wspomnień, zapalenia zniczy oraz uprzątnięcia kwater naszych Bohaterów.

Podsumowanie #ZapalZniczBohaterom

🎥 Generał Jan Podhorski razem z działaczami Młodzież Wszechpolska odwiedził groby polskich żołnierzy i powstańców na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu. 🕯 Spotkanie było okazją do wspomnień, zapalenia zniczy oraz uprzątnięcia kwater naszych Bohaterów. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱📣 Kilka słów na temat naszej inicjatywy ma Wam do przekazania prezes MW – Ziemowit Przebitkowski. Jeszcze raz dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. To nie koniec naszych działań. ✅

Opublikowany przez Zapal znicz Bohaterom Sobota, 9 listopada 2019

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company