Events Łódź Województwo

#AkcjaIntegracja w Łódzkiem. Relacja ze spotkań w Bełchatowie i Łodzi

Z początkiem sierpnia rozpoczął się w naszym regionie cykl otwartych spotkań organizowanych przez Młodzież Wszechpolską. #AkcjaIntegracja ma na celu promocję idei narodowej oraz samej organizacji. Za nami spotkania w Bełchatowie i Łodzi, a już jutro lokalnych działaczy spotkać będzie można w Sieradzu.

Inauguracyjne spotkanie w województwie łódzkim odbyło się 1 sierpnia w Bełchatowie i połączone było z obchodami 77. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Na uroczystość udała się liczna delegacja Wszechpolaków z Łodzi. Obchody rozpoczęły się o godzinie 17, gdy w mieście zawyły syreny i przy blasku rac mieszkańcy oraz przybyli goście oddali hołd powstańcom. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, wysłuchaniu przemówienia wiceprezydenta miasta i odmównieniu modlitwy za dusze powstańców nastąpiło złożenie wieńców przed pomnikiem Pamięci Bełchatowian. Kwiaty złożyła również delegacja Młodzieży Wszechpolskiej. Wieczorem w ogrodach parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbył się koncert, w trakcie którego zgromadzeni śpiewali obecne podczas wydarzeń sprzed 77 lat piosenki. W ramach #AkcjaIntegracja można było zapoznać się z przygotowanymi przez Młodzież Wszechpolską materiałami informacyjnymi oraz porozmawiać z jej działaczami. Przybyłe do kościelnych ogrodów dzieci przygotowały też ponad 30 kartek z podziękowaniami, które przekazane zostaną powstańcom warszawskim. Akcja spotkała się z licznymi pozytywnymi opiniami bełchatowian, a wielu obecnych na obchodach mieszkańców miasta wyrażało swoją głęboką aprobatę dla działań podejmowanych przez Wszechpolaków.

3 dni później odbyło się spotkanie w Łodzi. Jak informują lokalni działacze, okazało się ono strzałem w dziesiątkę. Podczas akcji w leżącym w centrum miasta Parku Źródliska doszło do licznych rozmów z osobami zainteresowanymi działaniami Młodzieży Wszechpolskiej. Wśród tych osób były nie tylko jednostki chętne, by wstąpić w szeregi organizacji, ale też darczyńcy, chcący wspierać Koło Przyjaciół Młodzieży Wszechpolskiej. Spacerowicze obdarowani zostali pysznymi jabłkami z polskich sadów i otrzymali materiały informujące o zaletach kupowania rodzimych produktów oraz sposobach na odróżnienie ich od tych pochodzących z zagranicy. Najmłodsi nie kryli zadowolenia z otrzymanych patriotycznych vlepek i linijek. Chętnie słuchali też opowieści o słynnym misiu Wojtku, który wspierał polskich żołnierzy w czasie bitwy o Monte Cassino. Dużym powodzeniem cieszyła się także przygotowana przez Wszechpolaków zimna lemoniada.

#AkcjaIntegracja to cykl otwartych spotkań odbywających się w całej Polsce. Już 7 sierpnia działaczy Młodzieży Wszehpolskiej będzie można spotkać na rynku w Sieradzu. Więcej informacji o jutrzejszym spotkaniu tutaj.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company