Województwo

Aleksandrowscy radni obrażeni na policję

17 grudnia radni gminy Aleksandrów Łódzki zadecydowali, że gmina nie będzie finansować ze swojego budżetu patroli policyjnych. Ma być to znak protestu wobec działań policji w stosunku do uczestników spędów tzw. błyskawic, którzy opowiadają się za zabijaniem tych najbardziej niewinnych.

Czy to oburzenie jest uzasadnione? Wszakże, podczas różnych spędów błyskawic występowała przemoc słowna (a niejednokrotnie również fizyczna) nie tylko w stosunku do tych, którzy się z nimi nie zgadzają, ale także wobec policji.

Pan burmistrz Jacek Lipiński (Platforma Obywatelska) uważa, że karygodne jest używanie policji do celów politycznych. Warto nadmienić, iż w latach, w których rządziła Platforma z PSL, ta sama aleksandrowska policja dostawała dofinansowanie, a oburzenia na dużo brutalniejsze działania policji na Marszach Niepodległości lub w stosunku do strzelania do protestujących górników nie było. Co ciekawe w 2012 roku pan burmistrz dostał odznaczenie „zasłużony dla policji”.

Dodamy, że 27 października w czasie strajku w Aleksandrowie „wstrętna” policja nie tylko zabezpieczała przemarsz, ale także jako pierwsza udzieliła pomocy kobiecie, która zasłabła podczas manifestacji.

Czy to panie burmistrzu oraz państwo radni nie jest hipokryzja?

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company