Łódź

„Alternatywa dla Łodzi” interweniuje ws. nowego rozkładu jazdy MPK

W środę 8 lutego przedstawiciele łódzkiego Ruchu Narodowego, partii Wolność i „Alternatywy dla Łodzi” podczas konferencji prasowej zorganizowanej pod budynkiem Zarządu Dróg i Transportu zakwestionowali 30 punktów zmian w proponowanym nowym rozkładzie komunikacji miejskiej.

Zarząd Dróg i Transportu zarzeka się, że zmiany były poprzedzone bardzo szerokimi konsultacjami z mieszkańcami. Wątpliwym jest jednak fakt, by to łodzianie zabiegali o usuwanie autobusów nocnych do Andrespola czy Nowosolnej, kompletnie niezrozumiałe zmiany tramwajów 46 czy autobusu 99. Od kwietnia będziemy musieli się poruszać po mieście dłużej, bo z dodatkowymi przesiadkami. To oznacza konieczność kupowania większej ilości biletów, których cena również ma wrosnąć.

Alternatywa dla Łodzi wraz z Ruchem Narodowym we własnym zakresie zebrała uwagi obywateli co do zmian w ruchu komunikacji miejskiej. 30 uwag na temat zmian w komunikacji  zostało przekazanych w formie zapytania do dyrektora ZDiT-u Grzegorza Misiornego. Według AdŁ żaden z postulatów złożonych przez mieszkańców w trakcie trwania konsultacji społecznych nie został uwzględniony w nowej siatce komunikacyjnej.

list-do-zdit

mpk

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio