Łódź

Andrzej Kaniewski: Łódź – Jak „stajnia jednorożców” stała się „stajnią Augiasza”

Stajnia dla jednorożców od samego początku swojego istnienia jednych zachwyca, a dla innych stanowi pożywkę do wytykania błędów inwestycyjnych urzędującej Prezydent Miasta ŁódźHanna Zdanowska.👉🏻

Cała inwestycja trasy W-Z, której stajnia jest wisienką, a raczej truskawką na torcie kosztowała 7️⃣8️⃣0️⃣ milionów złotych, stajnia zaś 4️⃣ miliony, z czego jedyne 4️⃣0️⃣0️⃣ tys. złotych pomnik jednorożca. Inwestycja ta jakże ważna dla Łodzi miała poprawić ruch drogowy w centrum, ale jak w przypadku Pani Zdanowskiej musiało wyjść zgoła inaczej, bo nikt nie widzi diametralnej zmiany.

Wszyscy pamiętamy również żarty z 2016, że Łódź stała się łodzią podwodną po serii zalań tunelu trasy W-Z co jest dodatkowym smaczkiem w tej sprawie i nie nadaje rządom Pani Prezydent powagi. Do uzupełnienia przypomnę również sprawę podłączenia centrum Łodzi do sieci ciepłowniczej i tajemniczego „zaginięcia” kilkuset milionów wskutek błędu urzędniczego, co zastanawia jeszcze bardziej jak Pani Zdanowska uzyskała w wyborach z 2018 7️⃣0️⃣,2️⃣2️⃣%❓

Czymże Pani Zdanowska omamiła swój elektorat, gdyż wskutek tak rażących uchybień ponownie wygrała wybory po raz trzeci!! No cóż, wróćmy do sprawy stajni jednorożców… ♻️Zatrudniona firma sprzątająca, która jest zobowiązana do czyszczenia szyb bocznych, torowisk i peronów nie wywiązuje się ze zobowiązań, bo od dłuższego czasu podróżni, których dziennie przystanek przyjmuje około 50 tysięcy, narzekają na brud, brzydki zapach i często fekalia, które potrafią tam zalegać nawet kilka dni. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać odpowiednią frazę, pisano o tym wielokrotnie, a nawet w przychylnej Pani Zdanowskiej Gazecie Wyborczej.

🤷🏼‍♂️Reasumując sprawa wygląda tak jak zwykle w realiach polskich samorządów, miało być pięknie, miała być wizytówka Miasta Łódź, a stajnia jednorożców wpisuje się w niechlubną opinię wizytówki miasta meneli. Proponuje też zmianę nazwy ze „stajni jednorożców” na „stajnię Augiasza”, bo to chyba bardziej trafna nazwa.

Źródło: fb Ruch Narodowy Okręg Łódzki

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company