Publicystyka

Bartosz Florek: Święto Pracy dla Polaków!

Dziś 1 maja, w naszym kalendarzu jest to przede wszystkim Święto Pracy, które stanowi święto państwowe. W Polsce często można spotkać się z negatywnymi opiniami na jego temat ze względu na skojarzenia z komunizmem – wszak został on wprowadzony w PRL-u w 1950 roku, a pierwszomajowe pochody w istocie uskuteczniały komunistyczną propagandę. Mimo, że PRL oficjalnie skończyła się już w 1989, jest to święto państwowe po dziś dzień. Ma ono ogromny potencjał, lecz mimo upływu lat wykorzystują go głównie środowiska lewicowe, akcentując w ten sposób swoją narrację. Szeroko rozumiana prawa strona oddała pole lewicy, składając to święto w ofierze na ołtarzu antykomunizmu…

Pytanie jest następujące: czy antykomunizm powinien stać ponad zdrowym rozsądkiem?

Moim zdaniem nie. Jestem zdania, że miejsce komunistów w przestrzeni publicznej jest na marginesie marginesu, aczkolwiek musimy dostrzec potencjał w niektórych kwestiach. Zauważmy, że np. Dzień Kobiet ma również u nas komunistyczny rodowód, a mimo to 8 marca pamiętamy o kobietach w naszym otoczeniu, sprawiając im przyjemność w postaci wręczania im kwiatów i upominków. Dzień Kobiet ma potencjał i jako narodowcy widzimy to na własnym przykładzie z racji, że tego dnia przeprowadzamy akcje typu „W imieniu Dam”, a męska część środowiska narodowego rozdaje kwiaty napotkanym Polkom. Rezygnacja z takich akcji w imię antykomunizmu byłaby kretynizmem.

Święto Pracy z pozycji nacjonalistycznej ma ogromny potencjał z tego względu, że w ramach jego obchodzenia można ze szczególnie mocnym wydźwiękiem zaakcentować kluczową rolę pracy w życiu narodu. Pracy, która jest jednym z najistotniejszych środków w dążeniu do celu, jakim jest Wielka Polska, która nie stanie się bez stosowania tego środku rzeczywistością.


Mówiąc o akcentowaniu roli pracy z pozycji nacjonalistycznych, nie mówię wyłącznie o tej zawodowej, ale również o pracy nad samym sobą (np. nad rozwojem intelektualnym, fizycznym, duchowym, własnym charakterem itd.), naszym najbliższym otoczeniem, a także wysiłkiem podczas działalności narodowej m.in. w postaci organizowania i przeprowadzania akcji, a w sferze intelektualnej chociażby w przygotowywaniu referatów.
Bez pracy na wielu płaszczyznach nie dojdziemy do celu – podkreślanie jej wagi jest niezwykle ważne!

Święto Pracy dla Polaków!

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company