Województwo

Bełchatów: Piknik charytatywny „Polak Polakowi” – relacja

W ostatni piątek za Gigantami Mocy odbyło się pierwsze organizowane przez nas tego typu wydarzenie. Oficjalnie piknik wystartował o 18, ale rozkładanie sprzętu pod i na scenie zaczęło się dużo wcześniej. A jeszcze, jeszcze wcześniej zrodziła się sama idea pomocy Dominikowi w taki a nie inny sposób. Chcieliśmy połączyć charytatywną działalność z promocją patriotycznych wartości, których nieodłącznym elementem jest właśnie pomoc potrzebującym rodakom.

Jak przebiegał sam piknik? Zaczęliśmy około wspomnianej 18. Pod sceną swoje stoiska zorganizowali kibice GKS-u Bełchatów, u których można było nabyć kibicowskie pamiątki. Obok rozstawił się „Strzelec” i chyba właśnie to stoisko zrobiło największą furorę wśród przechodniów 😉 Każdy chciał podnieść, przeładować, wycelować i wystrzelić wystawioną bronią. Swoje stoisko miało też nasze ugrupowanie. U nas można było znaleźć mnóstwo fantów, w większości przekazanych przez darczyńców. Płyty, książki, koszulki, vlepki oraz takie ciekawostki jak m.in. medal z okazji rocznicy chrztu Polski czy komiks o tragicznych wydarzeniach w KWK Wujek. Głodni mogli posilić się pączkiem lub kiełbaską. Po parudziesięciu minutach pojawili się też lokalni pasjonaci marki BMW którzy zaprezentowali swoje zadbane i zapewne szybkie maszyny 😉
To wszystko pod sceną, a co działo się na niej? Po wstępie połączonym z podziękowaniami dla wszystkich darczyńców i współorganizatorów swój koncert rozpoczęła ekipa Contra Mundum. O muzyce za chwile, ale trzeba podkreślić równie, albo nawet jeszcze ważniejszą kwestię. Chłopaki chyba bardziej zajarali się ideą pomocy Dominikowi niż my sami. Ich entuzjazm, ilość pomysłów, spontaniczność oraz skala w jakiej wspomogli całe wydarzenie… Nie tylko dali wspaniały i porywający koncert, ale przekazali mnóstwo unikatowych przedmiotów z których sprzedaż wspomoże chorego bełchatowianina. Dla przykładu – lider zespołu, Smoła, przekazał swój ukochany winyl z muzyką zespołu Deep Purple. Jak sam mówił, to dla niego najważniejsza płyta w jego kolekcji. Brak słów. Chłopaki, krótko – jesteście W I E L C Y. Każdemu życzymy by spotykał w swoim życiu jak najczęściej takich właśnie ludzi. Takich ludzi potrzebuje Polska.
Nie można zapomnieć, że Contra Mundum przyjechało do Bełchatowa „również” po to, aby dać koncert. Mocne, patriotyczne brzmienia porwały nawet tych, którzy na co dzień niezbyt lubują się w rockowej muzyce. Największą furorę zrobił utwór o wiele mówiącej nazwie – „Bij bolszewika” 😉
Potem nastała krótka przerwa, a po niej coś dla siebie znaleźli entuzjaści patriotycznego rapu. Tadek, znany zarówno z twórczości solowej jak i ze składu FIRMA wprowadził kompletnie inny klimat. Między swoimi kawałkami mówił o tym, co leży mu na sercu odnośnie Polski i Polaków. Numery takie jak „Inka” czy „Dla Emigracji” kontynuowały patriotyczną atmosferę przy placu Narutowicza.
Koncert, a razem z nim piknik, zakończył się około 22. Przez cały czas jego trwania przewinęło się pod sceną około 300 osób, a w szczytowym momencie – około 120. Na tę chwilę dla Dominika zebraliśmy 2414,49 zł i 55 euro. Zostało nam jednak mnóstwo fantów, więc ta kwota zapewne jeszcze wzrośnie.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim tym, którzy wspomogli organizację wydarzenia, przekazali fanty lub zaoferowali usługi z których zysk wspomoże Dominika oraz tych, którzy choćby wrzuconą do puszki złotówką dorzucili się do pomocy.
DZIĘKUJEMY:
Contra Mundum – chłopaki, jeszcze raz wielki ukłon i szacunek dla Was!
Tadek Firma
Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”
Jednostka Strzelecka 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie
BBG Bełchatów BMW GROUP
– Jednostka Strzelecka 4141 Kalisz ZS”S”
MCK Bełchatóww
– Piekarni Danielak
Twój Fotograf
Fabryka Gier Historycznych
– Panu Marczakowi
Wydawnictwo ARCANA
Zysk i S-ka Wydawnictwo
Wydawnictwo Prohibita

Poniżej kilka zdjęć z imprezy autorstwa Włodzimierza Kuby Staszaka z Jednostki Strzeleckiej 4141 Kalisz oraz Julii Danielak. Szersza fotorelacja już wkrótce! 🙂

I oczywiście nie zapominamy o głównym bohaterze pikniku. Dominik, trzymaj się!
https://www.siepomaga.pl/wojdaladominik

https://www.facebook.com/BelchatowianieDlaNarodu/

BDN2BDN3BDN4BDN5BDN6BDN7BDN8

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company