Województwo

Bezprawne zachowanie kontrolerów komunikacji miejskiej

Młoda 18-letnia uczennica ze Zgierza w drodze do szkoły natrafiła na kontrole. Mimo ważnego biletu dostała mandat, a wysiąść pozwolono jej dopiero pod Strykowem. Sprawą zajmuje się Zakład Miejskich Usług Komunikacyjnych.

Sytuacja miała miejsce w czasie, gdy Anita jechała do szkoły tramwajem linii 2. Po wejściu do środka komunikacji miejskiej uczennicy chwilę zajęło zanim zdążyła znaleźć portfel, wyjąć z niego pęk biletów, oderwać jeden od pozostałych i skasować. W międzyczasie do tramwaju wsiadły dwie kontrolerki, które zauważyły kasującą bilet dziewczynę i rozpoczęły kontrolę. Mimo prawidłowo skasowanego biletu panie uznały, iż nie jest on ważny, ponieważ „został skasowany podczas kontroli”.

Kontrola trwała tak długo, że uczennica zamiast do szkoły trafiła pod Stryków, skąd musiała wracać ponad 2 godziny. Poszkodowana dziewczyna skarżyła się na nieodpowiednie zachowanie kontrolerek – Obie panie nie pozwoliły mi wstać z miejsca. W chwili kontroli miałam ważny bilet, a mimo to nie zostałam wypuszczona z autobusu, lecz wywieziona do Strykowa.

Po całym zajściu zgierzanka postanowiła odwołać się od mandatu i złożyć skargę na działanie kontrolerek. Zakład Miejskich Usług Komunikacyjnych rozpatruje sprawę.

Należy jednak podkreślić, że nie jest to wyjątek w działaniu kontroli biletów, a takie sytuacje zdarzają się częściej. Wiele osób nie zgłasza jednak podobnych zdarzeń w obawie przed niepotrzebnymi komplikacjami.

Źródło: dzienniklodzki.pl

G.P

1 KOMENTARZ

  1. Wsiadła do tramwaju nr 2, ale obudziła się w autobusie pod Strykowem.
    Cuda, cuda ogłaszają !!!

Komentarze są wyłączone.

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency