Łódź

Biała Msza w obronie życia w Łodzi

Na ulice polskich miast wyszły kobiety, które domagają się prawa do mordowania własnych dzieci. W obronie bezbronnych istot stanęły środowiska konserwatywne, pro-life i oczywiście Kościół Katolicki. W całej Polsce odbywają się Msze Św. w intencji zagrożonych nienarodzonych. Archidiecezja łódzka włączyła się we wspólną modlitwę o ochronę życia. Mszy świętej sprawowanej w poniedziałek, 3. października w łódzkiej katedrze przewodniczył Abp Marek Jędraszewski.

Licznie zebrani wierni, w tym małe dzieci i kobiety oczekujące potomstwa, uczestniczyli w Mszy ubrani na biało, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec propagowania śmierci w tzw. „czarnych marszach”.

Abp Marek Jędraszewski z łatwością punktował niedorzeczne hasła feministek i ich popleczników. „Ratujmy kobiety! Przed czym? Przed prawem, które będzie zakazywało im zabijania własnych dzieci?” – Metropolita łódzki przypomniał, że odpowiedzialność za życie istot najbardziej bezbronnych i niewinnych jest miarą naszego człowieczeństwa oraz obowiązkiem wynikającym z przykazania miłowania Boga i bliźniego.

Arcybiskup powołał się również na słowa św. Jana Pawła II i Jego Encyklikę „Evangelium Vitae” o świętości życia ludzkiego, wskazując, że „czarne pochody” chcą Ewangelię Życia zastąpić ewangelią śmierci. Wiceprzewodniczący Episkopatu Polski przypomniał, że Kościół w Polsce jest za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci, jednocześnie sprzeciwia się karaniu kobiet za dokonaną aborcję: „Episkopat Polski (…) jest przeciwko karaniu kobiet, zostawiając sprawę tak trudną i bolesną Bożemu Miłosierdziu, które najpełniej objawia się w sakramencie pokuty i pojednania. Również dlatego, że zdajemy sobie sprawę, że za dramatem aborcji, kryje się nie tylko matka, która zdecydowała się na to by jej dziecko nie żyło, ale także wiele innych osób, niekiedy z najbliższego otoczenia”.

Głoście Ewangelię Życia, Ewangelię radości!” – apelował Metropolita łódzki na zakończenie wspólnej modlitwy. Podczas procesji wyjścia zatrzymywał się i błogosławił dzieci.

57f252fc2a54e_o

Archidiecezja Łódzka. Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency