Województwo

Bieg Tropem Wilczym w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę (3 marca) działacze Młodzieży Wszechpolskiej tak jak w poprzednich latach pomagali przy organizacji biegu „Tropem Wilczym”, który był częścią ogólnopolskiej akcji. Przypomnijmy, że inicjatywa ta jest związana z upamiętnieniem pamięci Żołnierzy Wyklętych, a dystans 1963m, który uczestnicy mają do pokonania nawiązuje do śmierci ostatniego „Wyklętego”, Józefa Franczaka ps „Lalek”, który zginął w 1963 roku.

Uroczystości zaczęły się przy tablicy poświęconej Żołnierzom Wyklętym w Tomaszowie nieopodal I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie został odczytany list Prezydenta Polski Andrzeja Dudy do uczestników biegu, krótka przemowa zastępcy prezydenta miasta Tomaszów Mazowiecki, miejscowego nauczyciela historii, a także odczytanie przysięgi jaką składali żołnierze Armii Krajowej.
Następnie zostały złożone kwiaty przez urzędników miejskich, a także działaczy Młodzieży Wszechpolskiej.

W trakcie całego biegu działacze Młodzieży Wszechpolskiej odpowiadali za zbiórkę pieniędzy na dwójkę ciężko chorych dzieci, które potrzebują natychmiastowej pomocy. Cieszymy się, że wydarzenia związane z uczczeniem pamięci naszych bohaterów zapisały się na stałe w kalendarium wydarzeń miasta, a także malutką cegiełkę, którą mogliśmy dołożyć.

Konrad K

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers