aaa
Łódź

Brak chętnych na kupno Sukcesji

Nikt nie zgłosił się do przetargu na sprzedaż Sukcesji. Był to już trzeci przetarg zakończony niepowodzeniem, pomimo obniżenia ceny wywoławczej ze 126 mln zł do 99 mln zł.

Galeria została otwarta w 2015 roku, zaś zamknięta latem 2020. Przez cały okres działalności do opinii publicznej docierały informacje o problemach z generowaniem zysków.

Właściciel Sukcesji – spółka Fabryka Biznesu, będąca konsorcjum czterech banków, usiłowała ratować się znalezieniem zewnętrznego inwestora, jednak plany pokrzyżowała pandemia. Od kwietnia 2020 roku spółka jest w stanie upadłości.

Była to już trzecia próba sprzedaży Sukcesji. Pierwsza miała miejsce w grudniu 2020, ale nikt nie zdecydował się na kupno budynku za 126 mln zł. Dwa miesiące później cenę wywoławczą obniżono do 120 mln, jednak nadal bezskutecznie. Tym razem cena wywoławcza wyniosła 99 mln zł, ale wciąż nie okazała się atrakcyjna dla jakiegokolwiek inwestora.

Budowa centrum pochłonęła około 180 milionów złotych, z czego 8 milionów wyniosła dotacja z Unii Europejskiej. Miasto Łódź z kolei zapłaciło około 36 mln zł za przedłużenie al. Kościuszki do samego wjazdu do centrum handlowego. Jak widać, te inwestycje okazały się nietrafione.

Planowany jest kolejny, czwarty przetarg. Nie wiadomo jednak, jaki będzie termin oraz cena wywoławcza.

Źródło: dzienniklodzki.pl, retailnet.pl

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company