Publicystyka

„Czarne dziewuchy” są wiatropylne?!

Kilka dni temu, 1-go czerwca, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Także w Łodzi odbyło się wiele pikników i imprez plenerowych.

Na uwagę zasługuje choćby ten zorganizowany na „Młynku” przez Chorągiew Harcerską z Górnej. Przy akompaniamencie zespołów harcerskich, piosenek turystycznych i muzyki szantowej można było wziąć udział w konkursach, pogrillować, zajrzeć do wozów Policji i PSP, pobawić się na placu zabaw czy postrzelać z łuku. Harcerze przeprowadzali także drobne eksperymenty fizyko-chemiczne oraz uczyli wspinaczki. Edukacja, zabawa, sport…

UMŁ również zorganizował w Pasażu Schillera festyn, rozciągnięty – chyba celowo – na dwa dni, by przy okazji zwiększyć frekwencję na obchodzonym 2-go czerwca Pikniku Wolności.

Nie zabrakło na nim oczywiście środowisk LGBT+ i Stowarzyszenia Dziewuchy Dziewuchom, które zbierały podpisy pod Projektem Świeckie Państwo. Taka swoista koegzystencja „tęczowych chłopców” z Rady Miejskiej z „czarnymi Paniami”.

Państwo „wolne od Kościoła”, ale od nachalnej propagandy i promocji LGBT już nie.

Na profilu „łódzkich dziewuch” niemałe oburzenie wzbudził artykuł z czasopisma „Wprost” o tytule „Małopolska ma być wolna od LGBT”. Radni przyjęli deklarację”.

Patrząc po komentarzach Panie (i nie tylko) nie zadały sobie nawet trudu by przeczytać co w powyższym zapisano. Przytoczmy kilka z nich:

Jolanta Kruszka To co? Będą eliminować tych „innych” ? Rozstrzeliwać czy palić na stosach?

Michalina Cierebiej W głowie się nie mieści. To co, zorganizują wywózki?

Małgorzata Stańczyk-Dąbrowska To znaczy co zrobią-utworzą obozy koncentracyjne dla tych o innej orientacji????Zgroza!

Jolanta Gajewska NAWET W RODZINIE OPARTEJ NA TRADYCYJNYCH WARTOŚCIACH MOŻE URODZIĆ SIĘ GEJ LUB LESBIJKA . I CO ZROBICIE ? DO POTOKU Z NIMI ?

Waldemar Borowski Pisdzielstwo do psychiatryka.!!!!! Łapami będą robić? Getta tworzyć???? Kaczyński weź się pierdolnij w ten bambus glupi, i zamknij się razem ze swoimi wariata mi w zamkniętych zakładach. WAS WŁAŚNIE WEDLE TWOICH SŁÓW TRZEBA ELIMINOWAĆ!!!!!!!!!!!

Dana Kasicka Jaka następna decyzja radnych? Stosy będą układane na rynkach miast czy placach apelowych w szkołach? To jest zatrważające i przerażajace. Za ludźmi z LGTB pójdą ci, którzy maja „inny” kolor skory ?

Tymczasem w artykule jasno już na samym początku jest napisane, że chodzi o powstrzymanie homolobby i ich narracji.

„Sejmik województwa małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele kwestionują podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego” – napisano w deklaracji…

„Działania te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski” – dodano w tekście dokumentu. https://www.wprost.pl/kraj/10212445/malopolska-ma-byc-wolna-od-lgbt-radni-przyjeli-deklaracje.html?fbclid=IwAR1JdlHlJtxZ_MYZc-IDD7ZARraQJ5kX_VOrCB7Mtzta3ryzvafjVLMc8wo

Żeby dolać oliwy do ognia, to samo środowisko 1-go czerwca ogłosiło start kampanii pod iście komi-tragicznym tytułem „Ciąża? Tylko z wyboru. Nigdy z przymusu”. Oczywiście głównym założeniem jest walka o nieograniczony dostęp do aborcji, czyli ZABIJANIA DZIECI nienarodzonych! Ciekawy moment Panie wybrały na start z tą kampanią.

Na spokojnie. Czym jest ta ciąża z przymusu?

Pomijając gwałt (w przypadku którego przerwanie ciąży w polskim prawie jest dopuszczalne) jest to konsekwencja podjętej decyzji o współżyciu seksualnym bez zabezpieczeń. Czy nie w kierunku edukacji powinny iść Panie z przekazem zamiast promować środki ostateczne jak zabójstwo jeszcze nienarodzonego dziecka?

Podjąłem ten temat na profilu rzucając hasło : Dziewczyno, szanuj się… Sex tylko z miłości.

W odpowiedzi jedna z Pań napisała, że to chłopców powinno się uczyć szacunku do dziewczyn, z czym się absolutnie zgadzam. Niemniej Panowie jak to się mawia często pod wpływem buzujących hormonów „myślą tylko o jednym”, a dziewczyny traktuje się jako te dojrzalsze. Pozostaje jeszcze fakt, to one muszą wyrazić zgodę! Chyba, że rozwiązłość i bujne życie erotyczne należy do ich codzienności, a po alkoholu (co często się zdarza) puszczają wszelkie hamulce. Na świecie niestety jest wielu „amantów” czekających tylko na taką okazję.

Jak się rozwinęła ta dyskusja… znów posłużę się cytatami:

Dariusz Ziemba Katarzyna Zarychta jestem całkowicie za. Pomijając stereotypy typu „czym myśli facet” 😉 powinno się ich uczyć odpowiedzialności, a nie utrwalać pogląd typu, jak coś się wydarzy to skrobanka.

Katarzyna Zarychta Dariusz Ziemba zawsze mi się wydawało, że mężczyźni, podobnie jak kobiety, myślą głową. Ale może dlatego, że zawasze miałam do czynienia („zadawałam się”) z mężczyznami, a nie z facetami. 🙂

Dariusz Ziemba To czym zatem myślą dziewczyny, które mają problem z niechcianą ciążą ?

Iwona Majak Dariusz Ziemba niech myślą, czym chcą, a my wstrzymajmy się od ocen. Ciąża to nie kara za prowadzenie się niezgodne z wyobrażeniem innych.

Dariusz Ziemba Ciąża to odpowiedzialność, to nowe życie. Myślę, że konsekwencje seksu-prokreacji są powszechnie znane. Czy może Pani myśli pszczółki, kapustka, bociany…

Podkreślę jeszcze raz, ciąża nie jest karą tylko konsekwencją podjętych zachowań i tu należy upatrywać zaniedbań mówiąc o „niechcianych – przymusowych ciążach”.

Tylko poprzez edukację i właściwie ukształtowaną postawę moralną można im zapobiegać.

Aborcja natomiast nie jest „antykoncepcją”, nie zapobiega ciąży. Jest brutalną ingerencją w zdrowy organizm kobiety, która może mieć konsekwencje na całe życie, zarówno w sferze fizycznej jak i duchowej. Aborcja jest także zabójstwem dokonanym na nowym, kształtującym się życiu, jak niektórzy wolą „zlepku komórek”, który charakteryzuje się chociażby odrębnym i niepowtarzalnym zestawem genów, jest względem matki odrębnym, nowym żywym organizmem.

Jako środowiska narodowe, przywiązane do etyki chrześcijańskiej – o taką postawę apelujemy.

Jednocześnie chciałbym zaprosić na „Marsz dla Życia i Rodziny”, który odbędzie się w naszym mieście w niedzielę. Czy będą obecni przedstawiciele Rady Miejskiej w Łodzi?

https://www.facebook.com/events/298871537712070/

Czemu ma służyć promowanie „święta kolorów Holi” może następnym razem.

Dariusz Ziemba, Ruch Narodowy Koło-Łodź

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company