Województwo

Czas na wybory, wirus nie przeszkodzi

Coraz dalej idące obostrzenia i ograniczenia wolności obywatelskich nie przeszkodziły w ogłoszeniu przedterminowych wyborów wójta gminy Zgierz. Mimo trudnej sytuacji, zarejestrowało się 7 komitetów wyborczych, w tym, dzięki determinacji działaczy RN, Komitet Wyborców Izabeli Walczak.

Propozycją dla mieszkańców, oprócz tematów związanych z rozwojem infrastruktury będzie wsparcie dla polskich film, więcej inicjatyw ułatwiających zakup produktów bezpośrednio od rolników oraz tematy związane z odnawialnymi źródłami energii, ochroną środowiska, redukcją hałasu i wykorzystaniem potencjału turystycznego gminy.

Każda większa inicjatywa, wydatek lub decyzja będzie poprzedzona konsultacjami społecznymi z prawdziwego zdarzenia, analizą kosztów w stosunku do potencjalnych korzyści dla gminy. Samorząd jest dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla instytucji.

Można się zastanawiać czy decyzja o kandydowaniu osoby spoza gminy ma sens. Patrząc jednak z perspektywy kogoś z zewnątrz wyraźnie widać, że pozostali kandydaci formują przymierza i alianse, w związku z czym trudno oczekiwać, że nie będą ‘ciągnąć kołdry’ w stronę swojego sołectwa, gminy czy grupy interesów. Może czas na kogoś, kto spojrzy na gminę jako całość i nie będzie miał powiązań z zastałymi układami?

W tej chwili wyzwaniem jest zbiórka podpisów w maseczkach i atmosferze nieufności. Jeżeli będziemy mieć pomoc osób, które chcą zaangażować się w konkretne działania w terenie, jest szansa ze środowisko narodowe i konfederackie będzie reprezentowane w tych wyborach.

Chętnych prosimy o kontakt przez fanpage.

https://www.facebook.com/konfederacjaizabelawalczak/?modal=admin_todo_tour
Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers