Publicystyka

Dariusz Ziemba: A naszym symbolem jest „Łódź”!

W dniu wczorajszym (9 października) zakończyło się głosowanie w systemie „vox populi” w którym zapytano mieszkańców o „turystyczną ikonę Łodzi”. Wyników jeszcze nie opracowano.

W związku z kończącą się kampanią wyborczą przedstawiciele Konfederacji z ramienia łódzkiego Ruchu Narodowego spotkali się pod pomnikiem „Jednorożca” by odnieść się do „ikon” i symboli lansowanych w naszym mieście, a także ideologii za nimi się kryjącej.

Niestety zaproszone media nie dopisały. Na wstępie zaznaczmy iż symbolika jednorożca jest powszechnie używana przez środowiska LGBT od końca lat 60-tych, początkowo w Stanach Zjednoczonych, a obecnie notorycznie pojawia się na tzw. „Paradach Równości” czy „Gay Pride Parade”. O ile można przypuszczać, że UMŁ zatwierdzając projekt jednorożca w Budżecie Obywatelskim nie kierował się chęcią promocji środowisk lesbijsko-gejowskich o tyle, pomijając kampanię mobilną „Mobilna Łódź” której symbolem był lansowany jednorożec i która kosztowała przeszło 1,5 mln. Złotych z podatków łodzian, dalsze działania UMŁ i RM nie pozostawiają złudzeń.

W maju przewodniczący RM Marcin Gołaszewski prezentował tęczową flagę na profilu RM w imię solidarności z Panią Podleśną odpowiedzialną za profanację wizerunku Matki Boskiej. Flaga społeczności LGBT pojawiła się również w oknie jego gabinetu. Działacze społeczni Agnieszka Wojciechowska von Heukelom oraz Dariusz Ziemba (Ruch Narodowy) postanowili zaprotestować. Skierowaliśmy wniosek do wszystkich 40 radnych (PO-N-SLD i opozycyjny PiS) o odwołanie Pana Przewodniczącego i ustosunkowanie się do faktu wykorzystywania jego urzędu do promocji ideologi LGBT na oficjalnym profilu Rady Miejskiej w Łodzi. Jak się dowiadujemy Pan Gołaszewski dekretuje korespondencję wpływającą do urzędu. Ponieważ nie otrzymaliśmy odpowiedzi w przeciągu pięciu miesięcy istnieje podejrzenie jej ocenzurowania przez samego zainteresowanego.

Czy tak ma wyglądać demokracja i gotowość do dialogu z opinią społeczną? Czy takich przedstawicieli chcemy w Sejmie (Pan Marcin Gołaszewski jest kandydatem „Koalicji”)? Tu chciałbym powtórzyć za abp. Jędraszewskim, nie jesteśmy przeciw ludziom tylko przeciw ideologii dążącej do osłabienia rodziny i małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Jak destruktywne dla społeczeństwa są takie neoliberalne trendy i powszechna tolerancja zastępowana wymuszoną akceptacją wbrew interesowi narodowemu możemy zaobserwować na przykładzie zachodniej Europy.

Na marginesie, „Stajnia Jednorożców” jak nazywany jest przystanek przy ulicach Mickiewicza-Piotrkowska miał się stać symbolem i punktem startowym (Kulturowa Stajnia Równości) tegorocznego „marszu LGBT” w Łodzi. Marsz dzięki interwencji środowisk narodowych w Łodzi był zmuszony zmienić swoją trasę. Uczestniczyła w nim mocna reprezentacja „śmietanka” RM, a na zaproszeniu widniała sylwetka „tęczowego jednorożca”.

Kolejnym jawnym przykładem dokąd zmierza Łódź pod przewodnictwem obecnej RM jest fakt wprowadzania edukacji seksualnej. Na konsultacje w tej sprawie zaplanowane na 1-go marca (!) – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, zostały zaproszone fundacje jawnie wspierające ideologię LGBT. Pominięto natomiast katolickie organizacje społeczne czy Związek Dużych Rodzin 3+ (!?). Jako członek Ruchu Narodowego i kandydat na posła z ramienia Konfederacji (lista nr 4, poz. 10) nie jestem absolutnie przeciw edukacji, ale edukacja ta musi się opierać na kształtowaniu postawy odpowiedzialności za czyny. Piękne hasło „Ciąża twój wybór” nie może być zachętą do aborcji na życzenie, co postulują „Dziewuchy Dziewuchom” a edukacją o odpowiedzialności jaka powinna towarzyszyć powołaniu na świat nowego życia – człowieka. Ciąża, prokreacja powinna być świadomą decyzją związaną z założeniem rodziny, stałym związkiem a nie niechcianą konsekwencją rozluźnienia moralnego, przygodnej znajomości. Tego należy nauczać.

Zieloni postulują powołanie Rzecznika Praw Zwierząt (takowa funkcja istnieje przy Polskim Towarzystwie Etycznym)… szkoda, że wraz z wojującymi feministkami nie dostrzegają praw dzieci nienarodzonych pchając Polskę w kierunku „cywilizacji śmierci”. Opluwany projekt zmiany ustawy „Zatrzymaj Aborcję” odnosi się do ograniczenia zabijania dzieci ze względu na podejrzenie wad wrodzonych, wad których na tym poziomie rozwoju płodowego dziecka nie można jednoznacznie stwierdzić.

Długo można by pisać o zmianie znaczenia słów, o podstępnej ideologii wkradającej się tylnymi drzwiami… wspomnijmy tu o Pani minister Jadwidze Emilewicz, która proponuje pochylenie się nad możliwościami prawnymi jednoznacznego dziedziczenia przez pary homoseksualne.

Z jakimi wiąże się to konsekwencjami sam nie raz się zastanawiałem.

Sprawę wyjaśnia Mec. Jerzy Kwaśniewski, szef Ordo Iuris komentuje to jednoznacznie:

„Przełom w realizacji żądań aktywistów LGBT. Właściwy małżeństwu przywilej dziedziczenia (naturalny i związany z funkcjami rodziny) minister Emilewicz chce przyznać układom jednopłciowym. Doświadczenie europejskie uczy – kolejnym krokiem musi być adopcja.

Trybunał w Strasburgu wskazuje, że jeżeli prawo krajowe uznaje już skutki układów jednopłciowych to nie może czynić tego wybiórczo. Stąd przywileje spadkowe właściwe małżonkom (jak dziedziczenie ustawowe z prawem zachowku lub zwolnienie z podatku od spadków) byłyby przełomem”. Daj palec to rękę urwą… nie w imię „polepszenia” sytuacji rzekomo prześladowanych homoseksualistów, a ideologicznej walki światów.

Jako NARODOWCY (nacjonaliści – tu kolejne przekłamanie i zmiana interpretacji pojęć poprzez przyrównywanie patriotów do faszystów) opowiadamy się po stronie tradycyjnych wartości zakorzenionych w ideologii chrześcijańskiej.

13-go czeka nas ważna bitwa. Zachęcam do uczestnictwa i oddania głosu na racjonalną opcję w zgodzie ze swoim sumieniem. Nie pozwólmy by Łódź jak i cała Polska objęła kurs prowadzący do zagłady naszej cywilizacji. Wybierzmy Polskę Narodową.

#PolskaDlaCiebie #Konfederacja.

Dariusz Ziemba,

Ruch Narodowy – koło Łódź

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company