Łódź

Dariusz Ziemba: Polacy potrzebują przebudzenia… Wojciech Sumliński w Łodzi

Taką konkluzję można wyciągnąć po spotkaniu z Wojciechem Sumlińskim, które odbyło się w sobotę 8-go lutego w Łodzi w sali widowiskowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich przy Tuwima 34.

W spotkaniu promującym książki „Proces” i „Powrót do Jedwabnego” wzięło udział około 160-170 osób. Niestety większość Polaków pozostaje bierna zarówno w życiu społecznym jak i politycznym. Ustępujemy tym samym miejsca zafałszowanej narracji choćby historycznej prowadzonej przez środowiska żydowskie. Ta postawa odnosi się również do wielu innych aspektów naszego życia. Czekamy aż ktoś zrobi za nas, po co się wychylać, mnie to nie obchodzi.

Tymczasem żyjemy w czasach ścierania się wielu nurtów i żywiołów. Jeżeli chcemy zachować naszą tożsamość i suwerenność musimy się organizować, uczyć, poznawać prawdę i głośno o niej mówić gdy zajdzie taka potrzeba. Pan Sumliński swoimi książkami oraz planowanym filmem realizuje postulat pracy organicznej. Stara się docierać do jak najszerszych mas społeczeństwa.

W trakcie „wykładu” zostało poruszonych wiele interesujących treści: od działalności WSI poprzez ustawę #JUST447 dotyczącą bezpodstawnych roszczeń żydowskich do bieżącej polityki i fali oszczerstw wobec narodu polskiego – antypolonizmu. Nie obyło się bez wzmianki jak szerokie wpływy ma lobby żydowskie w Polsce, które jest w stanie zablokować kolejne spotkania z autorem czy przedstawicielami Rot Marszu Niepodległości. A wszystko oparte o zakłamywanie historii, wybiórcze traktowanie dokumentów źródłowych, o zafałszowane zeznania rzekomych świadków czy krewnych ofiar. Kiedy przyjdzie czas na dokończenie ekshumacji w Jedwabnym i wyjaśnienie co się tam rzeczywiście, wbrew narracji „polakożerców”, wydarzyło latem 1941 r.

Niestety zbyt wielu może na tym stracić. Wielkie interesy grup „trzymających władzę” oraz olbrzymie pieniądze w tle.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie i niezmiernie treściwy wykład. Jako członkowie Ruchu Narodowego z województwa łódzkiego zorganizowaliśmy trzy takie spotkania z Panem Wojciechem: w Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi i Sieradzu. Niech to będzie nasz wkład w budowanie świadomości wśród Polaków. Mogę zdradzić że już teraz planujemy kolejne spotkania z innymi prelegentami. Będziemy jednak potrzebowali waszego wsparcia, za już okazane przybyłym słuchaczom bardzo dziękujemy.

Dzięki wam możemy działać.

Dziękujemy za patronat i udział „Fundacji Piastowskiej” oraz Stowarzyszeniu Robotników Chrześcijańskich.

Dariusz Ziemba

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company