Publicystyka

Dariusz Ziemba: „W imię równości – dyskryminacja”

Od wielu lat „obrońcy” demokracji, swobód obywatelskich, mniejszości wszelakich krzyczą o dyskryminacji, walczą o RÓWNOUPRAWNIENIE! i powołują różne gremia, stowarzyszenia, rady by nadać swej walce pozory profesjonalizmu, by ją usystematyzować, by podnieść jej rangę.

Do tego typu „obrońców” należy zapewne i Pani Radna Miejska PROFESOR Niewiadomska-Cudak z łódzkiego SLD (Koalicja Obywatelska, Komitet Hanny Zdanowskiej).

Jednym z jej działań jest walka o różnie pojmowane prawa kobiet, walka z dyskryminacją, walka o RÓWNOUPRAWNIENIE. W tym celu zgłosiła projekt powołania Rady Kobiet, który uzyskał aprobatę Prezydent Hanny Zdanowskiej przy aplauzie kolegi z SLD Pana Tomasza Treli.

Czy zatem będący w mniejszości, żyjący krócej, a pracujący dłużej mężczyźni mogą być dyskryminowani. Otóż wedle Pani Radnej tak.

Zgłosiłem, adekwatnie do Rady Kobiet, projekt powołania Łódzkiej Rady Mężczyzn. Pani Małgorzata zapewniała w rozmowie ze mną, że jeśli tylko takowy się pojawi ona go poprze.
Ile jest warte słowo SLD-owskiej Radnej, Pani Profesor?
Przeczytajcie sami.

Tym bardziej niezrozumiała jest odpowiedź wobec faktu, że obie „Rady” miały mieć charakter społeczny, konsultacyjno-doradczy, opiniotwórczy a nie polityczny i choćby z tego powodu powoływanie się na „nadreprezentację” mężczyzn w organach decyzyjnych państwa czy samorządu jest bezzasadne.

A może jednak myliłem się w ocenie… tak przynajmniej wydawało mi się po przeczytaniu wniosku Pani Niewiadomskiej-Cudak.

Z przykrością stwierdzam, że nie-wiadomo jakimi ścieżkami kroczy cudaczna logika łódzkiej radnej.

Stara doktryna „dziel i rządź”, choćby pod płaszczykiem walki z dyskryminacją i równouprawnienia nadal sprawdza się dobrze.

Czy mogę liczyć na poparcie dla wniosku ze strony
Prezydent Hanna Zdanowska i Tomasz Trela ?

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers