Publicystyka Województwo

Dwóch sprawiedliwych

Fot. Dariusz Piekarczyk

Nie, na ,,manifie” w Sieradzu nie było 1000 osób jak twierdzi ich przywódczyni, nie było tam też ani kultury ani kobiecości – była agresja, groźby, jawne odwoływanie się do totalitarnych praktyk – okrzyki ,,to jest wojna!”, naśmiewanie się z posłów i publiczne ich wyzywanie.

Naprzeciw stanęło dwóch mężczyzn, jeden występował też w moim imieniu, bo w przeciwieństwie do Pań obecnych na zgromadzeniu zajmuję się głównie swoimi dziećmi, tak jak większość normalnych kobiet w tym kraju.

Rozmawiałam też z mamą pewnego Ignacego, który chodzi na intensywne rehabilitacje, morsuje, pływa i interesuje się historią, a jednak to chłopak, którego dzisiaj feministki nie chciałyby oglądać, który wg nich nadaje się do eliminacji w imię ,,piekła kobiet”.
Mama Ignacego jest przytłoczona i przerażona falą destruktywnych emocji, która uderza w nią i w jej syna codziennie zarówno w przestrzeni wirtualnej jak i rzeczywistej – rozjuszone lewicowe aktywistki wychodzą na ulice i kpią z życia.

Może warto powiedzieć jak wygląda ze strony tych kobiet wsparcie, o którym krzyczą ile sił w płucach, oskarżając prawą stronę o hipokryzję?
W sejmie powstał zespół ds. opieki okołoporodowej, gdzie poruszane będą również kwestie pomocy kobietom w ciąży znajdującym się w trudnej sytuacji – zdrowotnej, finansowej, psychicznej.
Zostało wysłane zaproszenie do środowisk lewicowych – myślicie, że ktoś na nie odpowiedział?

Czy któraś z feministek wspiera największe hospicja w Polsce prowadzone przez KOŚCIÓŁ? Jakim trzeba być człowiekiem, żeby napadać na zakonnice wracające z nabożeństwa? Jakim trzeba być poganinem, żeby dewastować XII-wieczne świątynie?

I pytanie do sieradzkich działaczek – dlaczego nie powiesiłyście tych swoich ,,pokojowych” transparentów na bramach klasztoru? Może dlatego, że jednak głupio byłoby wieszać je tam, gdzie spokój, opiekę i miłość znajduje wiele bardzo chorych dzieci?

APEL DO WSZYSTKICH PRAWYCH
Działalność polega na aktywnym uczestniczeniu w życiu państwa, i jeśli jest potrzeba odpowiedzi na manifestacje kontrmanifestacją, choćby niemą – warto się pokazać publicznie i bronić swoich wartości. Zachowajmy się jak trzeba.

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers