Łódź

Dyskusja z Hanną Zdanowską na Dąbrowie

15 października o godzinie 17:00 w lokalnym klubie osiedla „Dąbrowa” rozpoczęło się spotkanie programowe Platformy Obywatelskiej. Jednym z głównych gości była Hanna Zdanowska, która przedstawiła „osiągnięcia” swojej prezydentury oraz plany na przyszłość. Obecna prezydent próbowała również wytłumaczyć się z pomysłu remontu ulicy Piotrkowskiej mówiąc, że pewni inwestorzy namówili ją do odnowienia głównej ulicy, aby „mieli gdzie zabrać na spacer i kawę” ludzi wykładających pieniądze.

Ciekawym punktem, który został nadmieniony była możliwość pozyskania w następnym roku 4 MILIARDÓW złotych dla rozwoju Łodzi i okolic. Po prezentacji przyszedł czas na pytania i po kilku pierwszych, lekko krytycznych głównie w sprawie komunikacji, chodników oraz szkół, do głosu doszedł przybyły na spotkanie kandydat Ruchu Narodowego do Rady Miasta w okręgu 7 (który obejmuje Dąbrowę) z miejsca 1 – Przemysław Kicowski. Kicowski stwierdził, że bezsensownym jest wydawanie grubych milionów, aby zadowolić grupę osób przyjeżdżających do Łodzi na kilka dni, którzy mogą ewentualnie zainwestować pieniądze (ale chyba obecnie średnio to robią) w miasto. Lepszym rozwiązaniem byłoby skupienie się na obecnych problemach mieszkańców, ponieważ za pieniądze z remontu Piotrkowskiej, czy budowy trasy W-Z można wyremontować kilkanaście osiedlowych ulic, chodników, oświetleń itp. Przemysław Kicowski przypomniał także, że jako włodarz miasta, prezydent ma obowiązek dbać przede wszystkim o dobro łodzian, a nie zagranicznych, często kapryśnych inwestorów. Po tej wypowiedzi kandydat RN otrzymał gromkie brawa, mimo iż było to spotkanie Platformy Obywatelskiej. Pani Prezydent próbowała się bronić niedawno rozstrzygniętym Budżetem Obywatelskim. Stwierdziła, że Łódź przeznaczyło 40 milionów złotych najwięcej ze wszystkich w Polsce. Jednak jeśli porównamy liczby, które były wymieniane wcześniej (1,3 miliarda wydane w Łodzi za czasów prezydentury pani Zdanowskiej oraz w/w 4 miliardy w przyszłym roku), to jest to kropla w morzu, na co została zwrócona uwaga. Pani prezydent „lekko” podenerwowana stwierdziła, że Kicowski jest… zbyt młody, aby to zrozumieć. Zdanowska powiedziała również, że nie interesuje się poglądami kandydata RN i jeśli chce się nimi podzielić z mieszkańcami, to ma zorganizować własne spotkanie i nie zakłócać spotkania Platformy. Kicowski przypomniał również wiosenne spotkanie z panią prezydent w Szkole Podstawowej nr 149 za Zarzewie, gdzie pani Zdanowska OBIECAŁA, iż umowa na budowę drogi Nurta Kaszyńskiego, na którą mieszkańcy czekają już ponad 4 lata, będzie podpisana w tym roku oraz że wznowione zostanie kursowanie autobusów linii 55A. Obydwie obietnice oczywiście spełnione nie zostały – po 3 przetargach na budowę drogi zgłosiła się jedna firma, która nie spełniła wymagań finansowych miasta, natomiast autobusy jak nie kursowały tak nie kursują, a ich częstotliwość została zmniejszona. Niestety, pani Zdanowska nie potrafiła wyrazić niczego na swoją obronę. W sprawie Nurta Kaszyńskiego stwierdziła, że „to nie jej wina” (w takim razie dlaczego składała taką obietnicę?), a autobusami … ponownie obiecała zająć się jeszcze w październiku.

Po tej wymianie zdań kandydatowi Ruchu Narodowego został odebrany mikrofon… Widać warto pojawiać się na tego typu spotkaniach i zadawać niewygodne pytania władzy, do czego gorąco zachęcamy.

Redakcja portalu Narodowa Łódź

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company