Łódź Publicystyka

Gołaszewski (przewodniczący Rady Miasta Łodzi): „Chcesz dzieciatko?”

Chcesz dzieciatko?” – taką wiadomość z załączoną kompilacją zdjęć zdeformowanych ciał chorych dzieci rozsyła na Facebooku nieznajomym osobom przewodniczący Rady Miasta w Łodzi, Marcin Gołaszewski.

Jeden z sympatyków przesłał nam zrzut ekranu, pokazujący wiadomość otrzymaną od Marcina Gołaszewskiego z Koalicji Obywatelskiej. Miała ona prawdopodobnie związek z wyrażeniem dezaprobaty na jeden z wpisów radnego dotyczący czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Choć przewodniczący Rady Miasta nie jest facebookowym znajomym nadawcy zrzutu, otrzymał od niego prywatną wiadomość z kompilacją zdjęć zdeformowanych ciał chorych dzieci.

Obrazki, jakie przewodniczący Gołaszewski rozsyła nieznajomym na Facebooku mają silnie oddziaływać na emocje, jednak dotyczą bardzo wąskiego wycinka problemu, a nie jego sedna. Oficjalne statystyki mówią, że około 40% dzieci legalnie zabijanych nie ma żadnych wad somatycznych, a kolejne 30% to wady narządów niemające podłoża genetycznego, z których duża część jest w pełni uleczalna. Przypadki, którymi emanują zwolennicy aborcji, dotyczą bardzo rzadkich przypadków i są na obrzeżach tematu dyskusji.

Radny Gołaszewski reklamuje swoje wpisy na grupie #KochamŁódź, która w teorii zrzesza łodzian różnych poglądów. W praktyce jednak jest ona zalana propagandą radnych koalicji KO-SLD, a administracja grupy blokuje możliwość reagowania na treści i publikowania własnych, gdy tylko nie są one zbieżne z jedynie słuszną linią rządzącej Łodzią koalicji. Tak wygląda dialog w wykonaniu radnego Gołaszewskiego i jego kolegów.

Czy przewodniczącemu Rady Miasta przystoi manipulowanie emocjami zamiast merytorycznej debaty? Obrazkowo-memowy styl polityki radego Gołaszewskiego i całego obozu rządzącego Łodzią to coś, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale od samorządowców rządzących naszym miastem oczekiwać powinniśmy chyba nieco więcej.

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers