Województwo

II Rajd rowerowy Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomsku

Młodzież Wszechpolska Radomsko kontynuuje nową formę upamiętniania polskich bohaterów. W ostatnią niedzielę 29 maja odbyła się II. edycja Rajdu rowerowego poświęconego pamięci jednego z największych bohaterów polskiego państwa podziemnego – Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Wyprawa przebiegła szlakiem miejsc, w których walczyli żołnierze Armii Krajowej, Konspiracyjnego Wojska Polskiego i Szarych Szeregów. Rajd rozpoczął się w Radomsku przy pomniku Konspiracyjnego Wojska Polskiego przy ulicy Armii Krajowej. Następnie rowerzyści podążali przez okoliczne miejscowości tj. Widawka, Rzejowice, Przedbórz, Krzętów, Wola Życińska, Żytno, Cielętniki, Gidle, Niesulów. Trasa rajdu liczyła ponad 100 km, ale dzięki sprawnej organizacji i obecności ratowników medycznych wydarzenie przebiegło bezpiecznie i bez komplikacji. Zwieńczeniem wyprawy było ognisko przygotowane przez Nadleśnictwo Niesulów, za które organizatorzy serdecznie dziękują! Uczestników Rajdu pobłogosławił proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Rzejowicach.

Na rajdzie pojawili się strzelcy ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej im. Warszyca w Aleksandrowie Łódzkim. Organizatorzy deklarują, że nie jest  to ostatnia edycja rajdu, bo do odwiedzenia zostało jeszcze wiele miejsc w rejonie Radomska, które trzeba zobaczyć!

Historia – Sport – Zdrowie – Nacjonalizm!

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers