Województwo

III Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Zduńskiej Woli

31 maja ulicami Zduńskiej Woli pod hasłem „Rodzina – wspólnota – Polska” przeszedł III Marsz dla Życia i Rodziny, który zgromadził blisko 2000 osób. Manifestację poprzedziła Msza Święta w Bazylice Mniejszej. Marsz zakończono na placu przy parafii pw. św. Pawła, gdzie zorganizowano Piknik Rodzinny.

To był już trzeci Marsz dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli i wzięło w nim udział znacznie więcej osób niż przed rokiem. Uczestnicy marszu prowadzeni przez Miejską Orkiestrę Dętą szli ulicami Kościelną, Łaską, Szkolną i Zieloną. Niektórzy z nich nieśli transparenty, na których można było przeczytać m.in. ,,Gdy rodzina zjednoczona, żadne zło jej nie pokona”, ,,Zduńska Wola stawia na rodzinę”, ,,Kochajmy dzieci. Chrońmy życie”, czy ,,Rodzina receptą na kryzys”. Wśród manifestujących swoje wartości były całe rodziny i osoby w różnym wieku. Pojawili się także motocykliści na zabytkowych maszynach.
W organizację włączyli się również działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy podczas manifestacji nieśli baner z hasłem: „Rodzina receptą na KRYZYS. Wybieram RODZINĘ nie nadgodzinę”. Podczas pikniku narodowcy pomagali w nauce strzelania dla najmłodszych.

Sz. Ł.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company