Publicystyka

Izabela Walczak: „Chcę uratować polskie rolnictwo i konsumentów od ekspansji zagranicznych producentów i hodowców”

Zbliżają się sie wybory do polskiego parlamentu, więc zaczynamy cykl wywiadów z kandydatami. Na pierwszy ogień idzie kandydatka Konfederacji, zrzeszona w Ruchu Narodowym – Izabela Walczak nr 1 na liście w okręgu 11 .

Czym jest Konfederacja Wolność i Niepodległość?

Jest to porozumienie środowisk patriotycznych i wolnościowych opowiadających się za stawianiem interesów Polaków na pierwszym miejscu oraz na rozwoju gospodarki i rolnictwa na zdrowych zasadach a nie na socjalistycznych mrzonkach i histerycznych przedwyborczych akcjach. Ugrupowania w ramach Konfederacji łączą tradycyjne wartości. Mamy wsparcie m.in. środowisk rolniczych, Kresowian i Polonii.

Co proponuje Konfederacja w swoim programie?

Radykalną obniżkę obciążeń podatkowych dla pracowników i polskich przedsiębiorców, w szczególności małych i średnich, procesy sądowe docelowo w 1 miesiąc, racjonalną politykę imigracyjną, oddanie decyzji w ręce obywateli w jakich szkołach mają kształcić się dzieci i na jakie propozycje kulturalne chcemy żeby przeznaczane były pieniądze podatników.

Proszę powiedzieć jakie będą Pani priorytety w Sejmie?

Ponieważ zależy mi na dobrobycie seniorów, przede wszystkim, likwidacja podatku od emerytur, który jest de facto podatkiem od podatku oraz dofinansowanie Domów Opieki Społecznie i Domów Dziennego Pobytu. Ponadto, wszelkie działania ustawodawcze, które uratują polskie rolnictwo i konsumentów od ekspansji zagranicznych producentów i hodowców.

Jakie propozycje macie Państwo dla naszego regionu?

Będę postulowała przesunięcie uwagi i finansowania na mniejsze ośrodki miejskie. Kto powiedział że wszystkie siedziby urzędów instytucji państwowych mają się mieścić wyłącznie w miastach wojewódzkich i w Warszawie? Proponuję również całkowity ustawowy zakaz wwozu śmieci do Polski i powiedzenie stop inwestycjom zagranicznym, które są uciążliwe dla mieszkańców, np. pralni, chlewni wielkopowierzchniowych czy kamieniołomów. Jednym z naszych priorytetów jest zdrowie; dlatego mówimy nie żywności importowanej i produkowanej przez zagraniczne firmy , które nie spełniają norm bezpieczeństwa, co będzie również działało na korzyść polskiego rolnictwa. Konfederacja ma również klucz do rozwiązania problemu zadłużonych szpitali i jakości służby zdrowia, która nie poprawia się mimo miliardów, które corocznie płacimy wszyscy w formie składki zdrowotnej.

Dlaczego wyborcy mieliby zagłosować właśnie na Panią?

Mam duże doświadczenie zawodowe, jestem idealistką i osobą spoza układów. Zależy mi na przyszłości Polski i na rozwiązaniach, które obliczone są na w dłuższą perspektywę. Liczę na to że mieszkańcy naszego okręgu widzą jak sprawy mają się w rzeczywistości i zagłosują na listę nr 4, na Konfederację Wolność i Niepodległość.

Izabela Walczak 20 lat doświadczenia zawodowego, manager i lider projektów w środowisku międzynarodowym; zarządzała zespołami, relacjami z klientem, specjalizowała się min. w procesach zakupowych. Wykształcenie wyższe, nauczyciel akademicki, współautorka książki o nauce języków. Wieloletni sympatyk środowisk narodowych, kandydatka Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

FB @konfederacjaizabelawalczak

W.B

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company