Łódź Publicystyka

Jak nie drzwiami to oknem

Platforma Obywatelska, Polska Razem, a teraz Polskie Stronnictwo Ludowe – były kandydat na prezydenta Łodzi, John Godson szuka sobie miejsca. Jak dotąd „niezrzeszony” próbował szukać wsparcia wszędzie – dzwonił do Ruchu Narodowego, dzwonił do KNP, ale wszędzie został odprawiony z kwitkiem i wieść niesie, że wcale nie ze względu na kolor skóry, ale ze względu na jego bezideowość 😉

John Godson już wkrótce może stać się członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rozmowy między łódzkim posłem a władzami partii mogą zapewnić Godsonowi start z pierwszego miejsca łódzkiej listy PSL w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Jeszcze do 2013 roku poseł był członkiem Platformy Obywatelskiej. W zeszłym roku opuścił szeregi PO, by stać się jednym z założycieli nowego ugrupowania – „Polska Razem”. Szybko jednak został z niego wykluczony po tym, jak zagłosował za udzieleniem rządowi Donalda Tuska… wotum zaufania. Teraz, gdy klub parlamentarny PSL stał się trzecią siłą w Sejmie, trudno będzie się oprzeć tak kuszącej propozycji.

W wyborach na prezydenta Łodzi Godson uzyskał 4,2 proc. głosów. Nie pomogło nawet czyszczenie butów przechodniom w ramach kampanii wyborczej. Choć nieraz zarzekał się, że jego powołaniem jest „służyć ludziom”, opowiedział się za wydłużeniem wieku emerytalnego do 67. roku życia. Co więcej – głosował przeciw ogólnokrajowemu referendum w tej sprawie.

Po swojej porażce wyborczej, Godson pogratulował Robertowi Biedroniowi objęcia stanowiska prezydenta Słupska: „Fakt, że ktoś jest homoseksualistą, nie powinien zabierać mu możliwości zasiadania w szeregach przedstawicieli narodu piastujących władzę” – napisał na Facebooku Godson, podkreślając swoje dobre relacje z posłem Twojego Ruchu. Trudno oprzeć się wrażeniu, że głównym „atutem” i odskocznią obu posłów do świata polityki były nie tyle kompetencje, co ich silnie akcentowana odmienność.

W wywiadzie dla Polskiego Radia Godson przyznał, że „patrzy z uznaniem” na to, co się dzieje w partii Janusza Piechocińskiego. Ostateczną decyzję o wstąpieniu do PSL poseł ma jednak ujawnić dopiero po Nowym Roku. Jeśli zdecyduje się wstąpić w szeregi ludowców (sic!), nie będzie jedynym nowym nabytkiem. Niedawno do PSL dołączyło sześciu byłych posłów Twojego Ruchu Janusza Palikota, m.in Artur Dębski, znany z pokazywania środkowego palca swoim współpracownikom.

Marta Niemczyk

2 KOMENTARZE

  1. Po co piszecie artykuł o jałowym, bezwartościowym etycznie celebryzującym cudaku? – tak świątecznie? – jako przerywnik do śmiechu?
    Bardziej pożądany byłby opis postaci naprawdę rzetelnej i wiarygodnej w działaniu.

    • Ponieważ jest to osoba, która jest w Łodzi dosyć znana w tematyce samorządowej i przez wielu NIESTETY uznawana za „dobrego chrześcijanina” i „prawicowca”. Naszym obowiązkiem jest mówienie o pewnych faktach związanych z taką osobą, gdyż widać, że nie jest to człowiek nieskazitelny, co po raz kolejny udowodnił. Jeśli chodzi o postacie wiarygodne i godne zaufania, to wcześniej pisaliśmy np. o Marianie Kowalskim. Pozdrawiamy 🙂

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company