Łódź

„Je**ć biedę” nowym hasłem łódzkiego magistratu

Takim sloganem miasto na swoim oficjalnym profilu facebookowym promuje Kartę Łodzianina ustami znanego łódzkiego stand-upera Rafała Paczesia. Czy to odpowiednie miejsce na taką promocję?

Na 17-sekundowym filmiku przedstawiona jest sytuacja przy kasie, z której wynika, że posiadając Kartę Łodzianina petentowi przysługuje specjalny rabat, dzięki czemu ten „je**e biedę”. Sceniczne hasło Paczesia, używane przez niego podczas występów wywołało duże poruszenie. Część komentujących chwali spot za kreatywność, inni są zażenowani przekraczaniem kolejnej granicy dobrego smaku i kultury przez władze miasta. Internauci zauważają, że w mieście, które jest jednym z najbardziej dotkniętych ubóstwem  w Polsce, zwłaszcza w dobie koronawirusa, takie żarty są mocno nie na miejscu, a wręcz mogą być odczytane jak pogarda wobec osób najbiedniejszych.

Kartę Łodzianina może kupić za złotówkę każdy, kto rozliczy w Łodzi swój PIT. Ich posiadaczom przysługują m.in. rabaty w zoo, muzeach i na miejskich basenach, po niższej cenie kupią też bilety do teatrów i bilet miesięczny łódzkiego MPK.

Magistrat stawia na wizerunek źle pojmowanego luzu i nowoczesności, nie widzi problemu w promowaniu wulgarnych haseł w strefie publicznej. Dokąd zmierza społeczeństwo, w którym to, co kiedyś uchodziło za rynsztokowe, dziś postrzegane jest jako postępowe?

JS

Źródło: lodz.tvp.pl

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company