Łódź

Kampania „Kocham Polskę” w Łódzkiem [Galeria]

W niedzielę na Placu Wolności w Łodzi działacze Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili kolejną edycję kampanii społecznej „Kocham Polskę”. Plakaty tegorocznej akcji nawiązują do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i przedstawiają wizerunki Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego i Józefa Piłsudskiego.

– Kampania społeczna „Kocham Polskę” proponuje alternatywę do skomercjalizowanego święta, jakim stały się Walentynki. Z okazji „święta zakochanych” przypominamy o miłości do ojczyzny, bo tylko patriotyzm i troska o dobro wspólne może sprawić, że Polska będzie coraz lepszym miejscem do życia. – przekonuje Piotr Kołacki z łódzkiej Młodzieży Wszechpolskiej. – Promujemy patriotyzm w stuprocentowo pozytywnym wydaniu. Nasz naród potrzebuje dumy ze swojej tożsamości, aby jak najlepiej się rozwijać. – dodaje.

Akcja odbywa się od 2005 roku i polega na rozdawaniu plakatów-kalendarzy z patriotycznym motywem. W poprzednim roku upamiętniano 75. rocznicę powstania Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, w tym nawiązano do setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Nacjonaliści przeprowadzali kampanię społeczną przez cały weekend w całym województwie.

W sobotę plakat można było otrzymać w Łowiczu, Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim i Piotrkowie Trybunalskim, a w niedzielę w Opocznie i Skierniewicach. We wtorek „Kocham Polskę” zagości w Aleksandrowie Łódzkim.

Osoby, które nie otrzymały plakatu, a są zainteresowaniem odebrania go, zachęcamy do odwiedzenia sklepów: DUMNY POLAK (ul. Piotrkowska 111, w bramie) oraz Linia 2 PPHU, (ul. Rzgowska 72). Plakaty pochodzą z dodatkowo zamówionej puli i w okolicach środy powinny być już dostępne.

Poza Łodzią, w celu odebrania plakatu należy skontaktować się z lokalnymi strukturami MW i Ruchu Narodowego:
MW Piotrków Tryb. / RN Piotrków Tryb.
MW Tomaszów Maz. / RN Tomaszów Maz.
MW Łowicz / RN Łowicz
MW Radomsko / RN Radomsko
Bełchatowianie dla Narodu / RN Bełchatów
RN Skierniewice
MW Aleksandrów Łódzki
RN Zgierz
RN Pabianice

Piotrków Trybunalski
Tomaszów Mazowiecki
Łowicz
Skierniewice
Plakat tegorocznej edycji
Plakaty z poprzednich lat

 

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers