dsds Events Województwo

„Kocham Polskę” – dbam o środowisko! Akcja Wszechpolaków w ośmiu miastach województwa.

W dniach 14-15 lutego po raz kolejny odbyła się ogólnopolska kampania społeczna Młodzieży Wszechpolskiej pod hasłem „Kocham Polskę”. Po wczorajszej relacji z wydarzeń w Łodzi zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem tego dnia w całym województwie.

Łódź
Kocham Polskę w Łodzi. Czy Polacy zadbają o polskie środowisko?

Rawa Mazowiecka
II edycja kampanii społecznej Kocham Polskę w Rawie Mazowieckiej.
3 godziny na rozdawania plakatów napotkanym mieszkańcom Rawy Mazowieckiej. Akcja została bardzo ciepło przyjęta przez przechodniów, nie zabrakło również dłuższych dyskusji na tematy ekologiczne. Ponadto lokalni aktywiści część posiadanych plakatów przekazali do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II. Kolejny krok ku Wielkiej Polsce został osiągnięty! 

Koluszki
I edycja kapanii społecznej „Kocham Polskę” w Koluszkach. Jak donoszą lokalni działacze: „Cieszymy się, że pierwsza tego typu akcja cieszyła się raczej pozytywnym odbiorem mieszkańców naszego miasta.”

Aleksandrów Łódzki
W minionych latach kampania społeczna „Kocham Polskę” pojawiała się również w Aleksandrowie Łódzkim. Tak było również w tym roku. Kolejna edycja i nowe hasło, z którym mieszkańcy miasta chętnie się utożsamiali.

Radomsko
Dnia 15.02.2020 r w Radomsku Młodzież Wszechpolska zorganizowała w ramach kampanii społecznej Kocham Polskę rozdawanie plakatów . Kilka słów o tegorocznej kampanii:
W tym rokupochylamy się nad problemem polskiej przyrody. Jest to związane z rosnącym zainteresowaniem środowiskiem naturalnym z jednej strony, a z drugiej wciąż jednak bardzo niską świadomością ekologiczną Polaków. Polska przyroda to dobro ogólnonarodowe, które dostaliśmy od poprzednich pokoleń. Naszym zadaniem – zadaniem każdego Polaka jest o nie dbać, je pielęgnować i rozwijać, tak by móc lepszym przekazać tym co po nas przyjdą. Mamy wiele w Polsce miejsc, z których możemy być dumni, prawdziwych pereł świata przyrody, jednak musimy przyjąć na swoje barki to co złe, wyrodne i niszczące nasz piękny krajobraz. To nikt inny jak sami Polacy ciągle śmiecą, tworząc dzikie, nielegalne wysypiska, zapełniają przyrożne rowy różnymi odpadami, niszczą krajobraz wszechobecnymi billbordami i banerami, trują siebie i innych spalając w domowych piecach sztuczne tworzywa. To nikt inny jak Polacy, przez brak refleksji nad konsekwencjami i przez brak odpowiednich regulacji prawnych doprowadzili do stworzenia co najmniej kilkunastu tzw. bomb ekologicznych.
I dlatego w ten właśnie dzień – 14 lutego, kiedy Kościół wspomina św. Walentego, patrona m.in. zakochanych, wzywamy rodaków do pytania, które powinno być retoryczne!
Czy Kocham Polskę? Czy kocham polską przyrodę? Jak doskonale wiemy – każda miłość wymaga czynów i ofiarności.

Sieradz
W sobotę 15 lutego Sieradzcy Wszechpolacy zorganizowali pierwszy dzień finału kampanii społecznej „Kocham Polskę”. Oprócz rozdawania okazyjnych plakatów, lokalni działacze zorganizowali sprzątanie terenów zielonych, gdzie zebrano wiele worków ze śmieciami. W przeciwieństwie do np. strajków klimatycznych, nasi narodowi aktywiści pokazali, że za słowami idą czyny i posprzątali część lasu nad Wartą, gdzie mieszkają m.in. osoby bezdomną, które również są odpowiedzialne za zaśmiecanie okolicy. Właściwa akcja rozdawania plakatów miała miejsce pod jednym z sieradzkich centrów handlowych, gdzie wiele osób odebrało od nas plakaty wzywające do dbania o polskie środowisko. 

Pabianice
W Pabianicach już po raz drugi odbyła się ogólnopolska akcja „Kocham Polskę”. Akcja, która jest alternatywą dla Walentynek i celem jej jest promowanie miłości do Ojczyzny.
W tym roku młodzi narodowcy skupili się na ochronie środowiska naturalnego. Pamiętajmy, że przyroda jest naszym wspólnym dobrem i należy o nią dbać.

Tomaszów Mazowiecki
W tym roku nie mogło zabraknąć oczywiście Tomaszowa Mazowiekciego, gdzie pojawiły się plakaty „Kocham Polskę. Hasło przewodnie tegorocznej kampanii jest tak istotne, że postawiliśmy przeprowadzić akcje w jak największej ilość miast.

Kleszczów oraz Bełchatów
Akcje przed nami!

Seba S

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers