dsds Events Łódź Publicystyka

Kocham Polskę w Łodzi. Czy Polacy zadbają o polskie środowisko?

W piątek 14 lutego jak co roku łódzka Młodzież Wszechpolska przeprowadziła kolejną edycję kampanii społecznej „Kocham Polskę“. Wydarzenie odbyło się w godzinach późno popołudniowych na ulicy Piotrkowskiej, głównej niegdyś arterii miasta Łodzi, a obecnie reprezentacyjnej części tej ulicy, która jest jedną z rozpoznawalnych wizytówek miasta.

Członkowie MW przeprowadzili akcję w pobliżu placu Wolności, który na początku nazywany był Rynkiem Nowego Miasta w XIX wieku, a łączył trzy inne ważne arterie miasta. Ten plac nosi swą nazwę od czasów odzyskania Niepodległości w 1918 roku.

Kampanie społeczną „Kocham Polskę“ zapoczątkował w 2005 Marek Bosak, brata obecnego kandydata na prezydenta z ramienia Konfederacji, Krzysztofa Bosaka. Zamysłem jej powstania był nowoczesny patriotyzm. Święto zakochanych, które zostało wykreowane przez współczesny marketing w celu napędzania m. in. konsumpcjonizmu mogło też otrzymać nieco inny charakter. W Kościele Katolickim święto było obchodzone od dawna, zaś święty Walenty jest patronem ciężkich chorób… i  właśnie zakochanych. W ramach tego wydarzenia co roku są rozdawane plakaty przez aktywistów z Młodzieży Wszechpolskiej. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia był problem polskiej, rodzimej przyrody. Jako Naród powinniśmy nie tylko mieć świadomość, ale też działać na rzecz środowiska, w którym żyjemy, a także przekazać ten dobrostan przyszłym pokoleniom w nienaruszonym stanie. Zaśmiecanie, zatruwanie, ubożenie siedlisk roślin i zwierząt, w tym owadów na przykład choćby szeregu gatunku pszczołowatych czy też nie-pokrewnych zapylaczy, które dbają o nasze rośliny uprawne, przez co mogą one wydać plony, a także monokulturyzacja rolnictwa i homogenizacja krajobrazu wsi oraz zabetonowywanie miast coraz szczelniej. Gdyby władze i nasi rodacy podjęli pewne działania w zgodzie z naturą, susza Anno Dominini 2019 mogłaby być mniej uciążliwa, choćby pewne rozwiązania, które już dawno temu zostały opracowane przez naukowców.

Walentynki to odpowiedni czas, aby zadać sobie pytanie, co z miłością do Ojczyzny? Co powinno iść za tym uczuciem? Młodzież Wszechpolska każdego roku proponuje odpowiedź na to pytanie. W tym roku było to środowisko naturalne.   

Seba S

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company