Events Łódź Zapowiedzi

„Kocham Polskę”

W najbliższy wtorek tj. 14 lutego Młodzież Wszechpolska będzie prowadziła kolejną Kampanię Społeczną „Kocham Polskę.”

Kampania polega na rozdawaniu tematycznych plakatów promujących pozytywny patriotyzm.

Czym jest patriotyzm?

Patriotyzm jest wartością, która nie tylko jest dobra i pozytywna, ale się również OPŁACA – wspólnoty, których członkowie cenią sobie życie wspólnotowe, które mają wysoką samoocenę są silniejsze, skuteczniejsze. Patriotyzm powinien leczyć z narodowych kompleksów i prowadzić do tego, że obywatele zachowują się względem siebie uczciwie i solidarnie.

Patriotyzm w Polsce jest bardzo mocno naznaczony martyrologią, zanurzony w cierpieniach, jakich nasz naród doświadczał przez ostatnie 300 lat. Brakuje w nim radości, entuzjazmu i pozytywnego przekazu. Patriotyzm to nie tylko pamięć o poległych i o doznanych krzywdach – choć jest to oczywiście bardzo istotne. Patriotyzm narodu, który chce dokonywać wielkich rzeczy, który odważnie i bez kompleksów chce rozwijać się we współczesnym świecie, musi w pierwszym rzędzie opierać się o promocję pozytywnych postaw, posiadać w sobie olbrzymi ładunek narodowej dumy, radości i optymizmu.

Nasz patriotyzm musi posiadać umiejętność zagospodarowania i twórczego przekształcania dzisiejszych trendów kulturowych. Nie można płynąć z prądem wszechobecnej popkulturowej papki, która prowadzi do utraty tożsamości i wyjałowienia kultury narodu, z drugiej strony – nie można funkcjonować w oderwaniu od tego, czym żyje dziś społeczeństwo, jakie trendy w nim dominują. Kampania Kocham Polskę to próba „oswajania tygrysa” współczesnej kultury na rzecz promocji patriotycznych, narodowych postaw i wartości.

Jaki jest tegoroczny przekaz Kampanii Społecznej „Kocham Polskę”?

W tym roku Młodzież Wszechpolska nawiązuje do dwóch ważnych wydarzeń w historii naszego narodu. Przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, miało to miejsce 14 lutego 1942 roku. Następnie kilka miesięcy później, dokładnie 20 września 1942 roku powstały Narodowe Sił Zbrojne.

Obie formacje są symbolami pełnego oddania swojej Ojczyźnie. Polskie podziemie zbrojne, było największym ruchem oporu w okupowanej przez Niemców Europie. Po zakończeniu wojny wielu z żołnierzy nie złożyło broni i przeciwstawiło się, narzuconej siłą, radzieckiej władzy.

Dziś żołnierze AK i NSZ to bohaterzy dla młodego pokolenia. Ich miłość do Polski była bezgraniczna za co chcemy im podziękować, przypominając o nich tym plakatem.

Gdzie będzie można odebrać plakat „Kocham Polskę”?

Plakaty będzie można odebrać przed Manufakturą (wejście od strony Parku Śledzia) w najbliższy wtorek od godziny 16:00.

Plakaty dostępne są również w godzinach otwarcia sklepu z odzieżą patriotyczną Amor Patriae przy ul. Tuwima 34.

Link do wydarzenia na Facebooku

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company