Województwo

Krzysztof Bosak odwiedził Bełchatów (galeria)

We wtorkowy wieczór (2 lutego) odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie organizowane przez ekipę Bełchatowianie Dla Narodu, w której to skład wchodzą bełchatowskie struktury Ruchu Narodowego. Prelegentami byli wiceprezesi partii – Krzysztof Bosak oraz Maciej Migus.    Spotkanie prowadzone przez Bartosza Strzeleckiego z miejscowego RN, zaczęło się z niewielkim opóźnieniem, kilka minut po godzinie 19.

Mimo dość późnej godziny organizacji spotkania sala została zapełniona w całości. Na spotkaniu pojawiło się około 130 osób, jednak dla części widowni nie wystarczyło miejsc siedzących. Nie zniechęciło to jednak zgromadzonych, by wysłuchać najpierw Macieja Migusa, który nakreślił sytuację w Europie po zalewie nielegalnymi imigrantami. Lider łódzkiego RN podkreślił rolę, jaką odgrywa chrześcijański charakter państwa, w dostrzeganiu zagrożeń płynących wraz z naporem przybyszów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Omawiana była Unia Europejska jako struktura, która chyli się ku upadkowi pod naporem politycznej poprawności i byciu zakładnikiem lansowanej przez siebie multikulturowości. Wspomniane były europejskie ruchy coraz odważniej wychodzące z podziemia, dla których tożsamość narodowa ma znaczenie i być może pozwoli jeszcze odzyskać kontynent z rąk lewicowo-liberalnego dyktatu eurokratów.

Krzysztof Bosak podjął temat sytuacji politycznej w kraju, wychodząc poza temat kryzysu imigracyjnego. Były poseł przedstawił subiektywną ocenę obecnej sceny politycznej, wybiegając również w przyszłość, już dziś mówiąc o możliwych przetasowaniach za cztery lata. Wspomniał o wciąż istniejącej lewicy, której mimo formalnego braku w sejmie, nie można lekceważyć, gdyż jest ona bardziej radykalna i zdeterminowana od postkomunistów z SLD. Mowa była również o konkurencji Ruchu Narodowego z PiSem oraz o roli posłów narodowców w ruchu Kukiz’15.

Po zakończeniu wystąpienia, prowadzący oddał głos publiczności. Zgromadzeni chętnie skorzystali z tej możliwości i żywo wzięli udział w dyskusji, kierując nie tylko pytania do wiceprezesów, ale również wdając się z nimi w polemikę. Pytania dotyczyły przebicia się z przekazem do szerszego grona odbiorców, relacji polsko-rosyjskich, czy stosunku do programu 500+. Miała miejsce nawet kilkuminutowa wymiana zdań z Panią o widocznym lewicowo-liberalnym zacięciu o kwestie rozstrzygnięcia, kto jest dobrym Polakiem.

Cieszy, że ludzie o odmiennych poglądach biorą udział w podobnych wydarzeniach, gdyż celem jest przekonywanie ich , a nie obracanie się wciąż we własnym gronie osób już przekonanych. Po dwóch godzinach główna część spotkanie została zakończona, a osoby chcące porozmawiać w cztery oczy z prelegentami oraz zainteresowane działalnością w Ruchu Narodowym zostały chwilę dłużej.

Wtorkowe spotkanie utrwalone zostało na dwóch kamerach. Oprócz gospodarzy, zawitała również eMisja TV. Na stoisku wystawione były gadżety związane z tematyką patriotyczną i narodową. Gospodarze podziękowali wszystkim zgromadzonym oraz zaprosili na kolejne spotkanie, które odbędzie się 26 lutego również w MCK, a gośćmi będą Tadeusz Płużański i Tomasz Panfil, temat: Żołnierze Wyklęci.

 IMG_20160202_191624[1]IMG_20160202_191636[1]IMG_20160202_190504[1]IMG_20160202_195428[1]IMG_20160202_195358[1]IMG_20160202_210916[1]

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers