Publicystyka

Krzysztof Kubacki: Dobry ruch Konfederacji

Szczerze muszę przyznać, że prawybory w Konfederacji pokazują nową jakość w polskiej polityce. Nie tylko według mojej opinii dążą one do wybrania tego jedynego kandydata – ale także służą do promocji partii jak i mobilizacji elektoratu.

Do dnia dzisiejszego, żadna z większej partii nie potrafiła czegoś takiego zorganizować. A nawet dziś, prawybory w największej opozycyjnej partii były groteskowe.Wiadomo jednak, że Konfederacja to zlepek różnych prawicowo-narodowo-wolnościowych sił, więc to też sprawdzian dla jedności tej partii. Wybory prezydenckie w przyszłym roku nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie. Przy rosnącej popularności Konfederacji oraz pokazywaniu prawdziwego „prawicowego” oblicza Prawa i Sprawiedliwości przez konfederatów – wybory mogą być naprawdę interesujące. Na dziś do wygrania wyborów jest tylko jeden faworyt – ale pamiętajmy, że kilka lat temu było podobnie…

Redakcja: Zapraszamy do udziału w sondzie, która jest na naszej stronie. Wybierz swojego kandydata Konfederacji na fotel prezydenta Rzeczypospolitej.

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers