Łódź

„Kupuj Polskie” w Łodzi – konferencja

Młodzież Wszechpolska Okręg Łódzki zorganizowała konferencję prasową dotycząca akcji „Kupuj polskie”. Akcja odbywa się od kilku lat i ma za zadanie promować patriotyzm konsumencki, zgodnie z hasłem: „Kupuj Polskie produkty, a wydane pieniądze wrócą do Ciebie!”

Kampania „Kupuj Polskie” w tym roku zmieniła nieco swój charakter, tym razem do współpracy zaproszeni zostali również przedsiębiorcy.  Pierwszym zainteresowanym na rzecz akcji jest sklep z odzieżą patriotyczną „Amor Patriae” mieszczącym się na ulicy Tuwima 34 (Sklep „Amor Patriae”), w którym odbyła się konferencja.

 Piotr Kołacki (Prezes koła Młodzieży Wszechpolskiej w Łodzi) powiedział „Od wielu lat prowadzimy akcje zachęcające Polaków do patriotyzmu konsumenckiego, promujemy hasło „Swój do swego po swoje”. Przekonujemy Polaków, ze kupowanie polskich produktów od polskich producentów opłaci się nam wszystkim. Wydane w ten sposób pieniądze pozwolą polskim przedsiębiorcom rozwinąć swoja działalność i tworzyć nowe miejsca pracy. Przez ten czas nawyki konsumenckie Polaków znacznie się poprawiły, częściej zwracamy uwagę na kraj pochodzenia produktów, które kupujemy i chętniej wspieramy polskich producentów.”

Narodowcy zachęcali także do korzystania z darmowej aplikacji na telefon „Pola”, która pomaga rozpoznać polskie produkty.

6781

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company