Events Województwo

Kwesta na Ekshumacje i Identyfikacje Żołnierzy Wyklętych przeniesiona na ,,zrzutkę” i pod kościoły parafialne

Z racji tego, że rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy w ostatniej chwili, zachęcamy do crowdfundingowego wsparcia zbiórki na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych prowadzoną jak co roku 1-3 listopada oraz 1 -3 marca przez szczecińską fundację ,,Niezłomni”.


Niestety przez niekonsekwentne działania rządu, wolontariusze fundacji ,,Niezłomni” nie mogą dzisiaj stanąć z puszkami na cmentarzach. W miarę możliwości warto wesprzeć inicjatywę przez Internet.

Wielu bohaterów nie ma jeszcze grobów, leżą gdzieś głęboko pod ziemią, zapomniani, nie opłakani przez Naród. Nie zawiedźmy ich!

Parę słów o Kweście i Fundacji ,,Niezłomni”:

Działania Fundacji prowadzone są pod patronatem p. Lidii Lwow – Eberle, narzeczonej mjr. Zygmunta Szendzielarza Łupaszki, p. Haliny Morawskiej jego siostrzenicy, Jerzego Lichtarowicza, członka Jego najbliższej rodziny, p. Andrzeja Pileckiego syna rtm. Witolda Pileckiego, p. Romualda Rajsa jr. syna kpt. Romualda Rajsa, śp. Józefa Bandzo żołnierza NZW i AK, śp. Józefy Życińskiej żony kpt. Aleksandra Życińskiego ps. Wilczur.

Dzięki fundacyjnej pracy poszukiwawczej w Nowym Targu, odkryte zostały niedawno szczątki dowódcy oddziału partyzantki antykomunistycznej ,,Wiarusy”, plutonowego Tadeusza Dymla ,,Srebrnego”, który operował na terenie powiatów nowotarskiego, nowosądeckiego, limanowskiego i myślenickiego.

Niezłomny jest w Tobie – akcja informacyjna genetyczno-historyczna przeprowadzana we współpracy z Polską Bazą Ofiar Totalitaryzmów:

Jeśli jesteś potomkiem zamordowanej ofiary komunistycznego terroru o nieznanym miejscu pochówku, partyzanta lub cywila – masz możliwość przekazania swojego materiału genetycznego DNA w prosty i bezbolesny sposób. Teraz lub w przyszłości Twój materiał genetyczny DNA może umożliwić identyfikację Twojego przodka.


Dzięki wysiłkom poszukiwawczym fundacji odnaleziono również m.in. ,,Bitnego” i ,,Wilczura”.

LINK DO ZRZUTKI:
https://zrzutka.pl/kwesta-na-ekshumacje-i-identyfikacje-zolnierzy-wykletych

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency