dsds

Letni Obóz Integracyjny MW w Bełchatowie – relacja

W miniony weekend, 27 i 28 sierpnia w Bełchatowie odbył się kolejny coroczny Zjazd Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej. Zjazd był okazją do podsumowania dotychczasowej działalności, przedstawienia pomysłów na dalszą działalność oraz lepszego poznania się przez działaczy.

Rozpoczęcie zjazdu zbiegło się z bełchatowskim Piknikiem Stowarzyszeń, gdzie zaprezentować się mogli działacze stowarzyszenia Bełchatowianie Dla Narodu. W godzinach wczesnopopołudniowych rozpoczęto zasadniczą część zjazdu od wizyty w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Ciekawa ekspozycja dotyczyła historii miasta i regionu, rozwoju rzemiosła i przemysłu w wieku XIX, utracenia praw miejskich po powstaniu styczniowym i odzyskania go dopiero w 1925r., rozkwitu miasta najpierw dzięki bogatym rodom szlacheckim lub przemysłowym Kaczkowskich (pierwszych właścicieli Bełchatowa), Hellwigów, Frajtagów i innych, a później dzięki rozpoczęciu eksploatacji złóż węgla brunatnego w 1975r. Muzeum znajduje się w murach Dworku Olszewskich (od nazwiska ostatnich właścicieli posiadłości), co nadaje temu miejscu specjalnego klimatu.

Po zakończeniu zwiedzania miało miejsce zebranie działaczy całego okręgu, na którym podsumowano cały ostatni rok działalności, przedyskutowano bieżące sprawy i nakreślono plan działania w najbliższych miesiącach. Szczególnie wiele czasu poświęcono trwającej zbiórce wyprawek szkolnych dla polskich dzieci na Kresach – akcja ruszyła na terenie całego województwa.

Oficjalna część zjazdu zakończyła się pod muralem poświęconym Żołnierzom Wyklętym, który powstał z inicjatywy miejscowych działaczy naszej organizacji.

Nieoficjalna część trwała od sobotniego popołudnia do niedzielnego popołudnia i w miłej, luźniejszej atmosferze można było zacieśnić przyjaźnie, poznać działaczy z innych kół i spędzić przyjemny czas w leśnej scenerii wokół domków letniskowych, gdzie odbywała się część integracyjna. Nie zabrakło atrakcji sportowych – meczu piłki nożnej, gry w siatkówkę i pływania na rowerach wodnych. Kolejny raz przekonaliśmy się, że najlepszą formą spędzania czasu jest aktywny wypoczynek. W niedzielne popołudnie w dobrych humorach powróciliśmy do domów i już teraz odliczamy czas do kolejnego zjazdu w przyszłym roku.

Na zjeździe nie zabrakło wszechpolaków z: Łodzi, Bełchatowa, Radomska, Łowicza i Tomaszowa Mazowieckiego. Z pewnością wspólne spotkanie dodało nowych sił do działania, skonsolidowało struktury w całym województwie i poskutkuje jeszcze prężniejszą działalnością w przyszłości.

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company