Łódź

Lewica dewastuje okolice domu i pracy działacza społecznego w Łodzi

Po protestach „Strajku Kobiet” zdewastowano okolice mieszkania i pracy jednego z działaczy społecznych. Napisy w większości wulgarne, uderzające w partie rzadzącą (społecznik Dariusz Ziemba nie jest członkiem ani nawet sympatykiem PiS !) pojawiły sie kilka dni temu w nocy. Sprawa jest o tyle poważna, bowiem w calej Polsce odnotowano kilkaset aktów wandalizmu w stosunku kosciołów, pomników, wiernych i działaczy związanych oraganizacjami narodowymi i pro life.

Dariusz Ziemba z Ruchu Narodowego, któremu zdewastowano okolice domu i jego sklepu, wystosował oficjalny apel do Tomasza Treli z SLD. Treść listu poniżej.

„Szanowny Panie Tomaszu Trela, jest Pan aktywnym uczestnikiem „Strajku Kobiet”. W imię walki o prawo do „wolności” zagrzewa Pan i zachęca kolejne osoby do protestów ulicznych, w trakcie których używa się słów obraźliwych, wulgarnych. Wpisuję się Pan swoim zachowaniem w trend, który zamiast wyciszać, prowadzić do merytorycznej rozmowy potęguje eskalację emocji. Niestety coraz częściej wyrażane są one w sposób niezgodny z prawem. Jak sam Pan twierdzi:

„Zawsze będę bronił ludzi, to jest mój obowiązek!

Ogólnopolski Strajk Kobiet

„Walka o godność i szacunek trwa ! Panie Kaczyński są nas miliony!

Ogólnopolski Strajk Kobiet

Występuję zatem do Pana szukając „obrony” przed mową nienawiści, obrony przed atakami które dotknęły mnie osobiście. Nie jestem faszystą, nie jestem bezkrytycznym zwolennikiem polityki prowadzonej przez partię rządzącą, a mimo to, myślę że również na skutek inspiracji Pana postawą, zostałem bezpośrednio zaatakowany. Dodatkowo poprzez wulgarne napisy jakie pojawiły się na elewacji mojego sklepu zostało zniszczone moje mienie.

Liczę na to że jako człowiek odpowiedzialny potępi Pan takie akty wandalizmu, wulgarny język stosowany w przestrzeni publicznej a także weźmie czynny udział w naprawieniu szkody wyrządzonej mi w imię propagowanej przez Pana „wolności”.

Należy zwrócić również uwagę na fakt, iż dewastacji uległo mienie miejskie, mienie miasta którego był Pan wieloletnim wiceprezydentem. Ponadto język używany przez sprawców nosi znamiona „mowy nienawiści” którą wielokrotnie Pan potępiał.

Jeszcze raz zatem apeluję by nie pozostał Pan bierny wobec „kroczącej” nienawiści. Do czego to może doprowadzić wiemy z historii.

Z poważaniem Dariusz Ziemba.”


1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company