Łódź

LGBT czy Biblia – co tak naprawdę promuje Uniwersytet Łódzki?

Na jednym z akademików największej uczelni w Łodzi powstał mural, który, według UŁ, ma symbolizować 20-lecie wymian studenckich. Jednak wyraźnie podkreślone pośladki i kot z kobiecymi piersiami wzbudziły swoją symboliką kontrowersje. Czy władze UŁ sugerują, że najważniejszymi owocami wymian są seksualne przygody studentów?


Sprawa zyskała rozgłos, kiedy pełnomocnik RN na województwo Łódzkie na swoim koncie społecznościowym zwrócił uwagę na widocznie zaakcentowane elementy promujące LGBT w nowym „dziele”.

– Czy naprawdę uczelnie wyższe w Polsce muszą jawnie wspierać środowisko LGBT? – pyta Rafał Gierowski. – Użyto tej samej kolorystyki, której od 1978 używano na fladze środowisk związanych z mniejszościami seksualnymi. Kontrowersyjne są też postacie. (…) Sugeruję skupić się na podniesieniu poziomu kształcenia. Z roku na rok spadacie w rankingach – dodaje, zupełnie słusznie, Gierowski.

W odpowiedzi na zarzut prof. Tomasz Cieślak, prorektor ds. studenckich wskazuje, jakoby tęcza z muralu nawiązywała do tęczy biblijnej, która pojawiła się na niebie po wielkim potopie.

Zaskoczonym władzom UŁ przypominamy, że tęcza występująca w naturze, będąca odzwierciedleniem tęczy biblijnej posiada siedem kolorów, podczas gdy tęcza, którą posługują się środowiska LGBT – 6 (pierwotnie posługiwały się one liczbą 8, występującą także na tym muralu).

JS

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency