Łódź

Łódź: dewastacja kościoła i reakcja wiernych

W nocy z 28 na 29 października elewacja kościoła pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej na łódzkim Zarzewie została zdewastowana przez nieznanych sprawców, który napisali czerwoną farbą „Kaczyński wypierdalaj do brata”. Nie ulega wątpliwości, że ten akt wandalizmu jest powiązany z trwającymi w całym kraju manifestacjami pod nazwą „Strajk Kobiet” dotyczącymi liberalizacji prawa aborcyjnego w Polsce.

Dewastacja kościoła, szczególnie że graniczy on z Parkiem Podolskim, bardzo oburzyła lokalną społeczność, bez względu na światopogląd, czy poglądy polityczne. Pierwsze osoby, już tego samego dnia, czyli 29 października zgłaszały się do księdza proboszcza z ofertą pomocy w renowacji i rozpoczęły prace wieczorem. Jednakże z inicjatywy kilku osób oraz przedstawicieli Rady Osiedla w sobotę 31 października o godzinie 10:30 zebrało się kilkadziesiąt osób, które w czynie społecznym oczyścić elewację z wulgarnych napisów. Dzięki temu prace zostały zakończone już po niecałej godzinie, a lokalna społeczność pokazała, że nie akceptuje tego typu zachowań na swoim osiedlu.

Brawa dla organizatorów oraz wszystkich uczestników, za szybką reakcję i bezinteresowną pomoc. Kolejny raz działania lewicy przynoszą odwrotne skutki od zamierzonych – zamiast przyciągnąć zainteresowanych spowodowali zrażenie ludzi do protestów oraz zacieśnienie więzi lokalnej społeczności.

P.K

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company