Łódź Publicystyka

„Łódź multiwyznaniowa”

Po niedawno obchodzonych 19 stycznia Dniach Judaizmu dzięki uprzejmości ks.abp. Grzegorza Rysia czeka nas łodzian kolejne „duchowe przeżycie” jakim mają być z kolei zaplanowane na 26 stycznia Dni Islamu w Kościele Katolickim.

Choć niektórzy powiedzą, że tolerancja wobec innych wyznań wymaga dialogu, i tu, że rozmawiać trzeba się zgodzę, równie dużo pojawiło się zwłaszcza w sieci głosów krytycznych. Publicznie przecież nikt się nie odważy krytykować, a i media jakoś nie widzą problemu w deprecjonowaniu pozycji i czystości nauki Kościoła Katolickiego.

Szeroko w temacie wypowiedział się w Mediach Narodowych, ks.Szymon Bańka – „Promowanie judaizmu czy islamu przez Kościół Katolicki jest ZDRADĄ apostolskiej działalności… niepamiętając nauki Jezusa Chrystusa.
„Inicjatywy te są niesamowicie niebezpieczne. Droga została nam wskazana przez Jezusa Chrystusa, On jest bramą do zbawienia.”

Rozumiem chęć prowadzenia dialogu z wyznawcami judaizmu czy islamu, ale ustanawianie „dni” w pewnym sensie celebracji innych religii w Kościele Katolickim zakrawa o profanację. Wspomniane religie ich nauka w wielu punktach stanowią kontrę do nauczania Jezusa. Talmudyczna niechęć, mówienie o niższości ludzi wyznajacych inne religie, islamskie podejście do kobiet nie mają odbicia w Ewangelii.

„Niepojęte, co dziś dzieje się w tzw. Kościele soborowym! Rzecz niegdyś, jeszcze za mojej pamięci, niebywała. Wmawia się ludziom, że chrześcijanie, żydzi i muzułmanie wierzą w tego samego Boga! Na tej podstawie możemy nawet razem się modlić. A to nieprawda!…

Muzułmanie w dalszym ciągu chcą nawracać, więc spotkania z nimi są zagrożeniem dla naszej wiary, są dawaniem miejsca wyznawcom fałszywej religii, aby głosiła swoje błędy, to zaprzeczenie misyjności Kościoła.[1]

Chcemy żyć z innymi w zgodzie, ale PRAWDY należy bronić, nie można jej sprzedać. Możemy się modlić obok siebie o POKÓJ, o odrzucenie przemocy, ale nie bedzie to nigdy wspólna modlitwa do przecież innego, inaczej nazwanego, pojmowanego Boga.

Czym innym jest jest „Dzień modlitwy za islam” czy „Dzień Judaizmu” w Kościele Katolickim, a czym innym dzień modlitwy za zagubionych, za nawrócenie.

Pomódlmy się zatem za tych, którzy nie poznali, nie przyjęli nauki Jezusa Chrystusa.

Na zakończenie jeszcze kilka słów od Grzegorza Brauna
o talmudycznej wizji Jezusa Chrystusa i Matki Bożej, których miejsce (o zgrozo !!!) jest w piekle.

Dariusz Ziemba, Ruch Narodowy.

Źródło obrazka: uml.lodz.pl

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers