Łódź

Łódź: Nacjonaliści pomagają bezdomnym

O tym, że lepiej się łączyć, niż dzielić i szukać podziałów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Kolejny już raz dla wspólnej sprawy zjednoczyli się działacze łódzkiej brygady Obozu Narodowo-Radykalnego oraz lokalni Autonomiczni Nacjonaliści.

Wspólnie przeprowadzili zbiórkę artykułów higienicznych skierowaną dla pań, których dotknął kryzys bezdomności, a które na co dzień zamieszkują schronisko dla bezdomnych kobiet.

Dla większości osób problem bezdomności kojarzy się wyłącznie jako problem mężczyzn i chociaż stanowią oni zdecydowaną większość to z powodu różnych życiowych zawirowań panie niestety też dotyka ten problem, a ich potrzeby wcale nie są mniejsze czy mniej ważne. Według danych z 2019 roku, z problemem bezdomności w naszym mieści boryka się około 900 osób. Liczba ta jest weryfikowana co dwa lata, jednak z powodu panującej pandemii w tym roku liczenie zawieszono. Oczywiście liczba może być ciężka do dokładnego oszacowania przez to że nie wszystkie osoby zgłaszają się do odpowiednich placówek po pomoc.

Często w okresie zimowym wiele fundacji i organizacji przypomina sobie o bezdomnych jednak pomoc potrzebna jest przez cały rok. Z takiego założenia wyszli też łódzcy nacjonaliści, dla pań zostały przygotowane małe paczki w których mogły znaleźć m.in. pasty do zębów,szampony, podpaski ale nie brakło również czegoś słodkiego.

W schronisku przebywają też dwie małe dziewczynki dla których zostały przyszykowane osobne paczki niespodzianki.

Niestety z powodu panujących przepisów w związku z pandemią wirusa Covid-19, dary nie mogły zostać osobiście przekazane paniom, trafiły one na ręce pracownika schroniska. Nacjonaliści również wyrazili gotowość oraz chęć pomocy takiej jak np. pomoc przy remoncie, czy zbiórce innych potrzebnych artykułów dla pań, gdyby taka była potrzebna w przyszłości.

ONR/AN

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers