Łódź

Łódź: Nasłana policja na konferencje narodowców przed Urzędem Miasta?

W dniu dzisiejszym (07.08) środowiska narodowe z Łodzi (Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo – Radykalny) zorganizowały konferecje prasową przed Urzędem Miasta Łodzi. Niespodziewanie oprócz mediów pojawiła sie także policja. Funkcjonariusze twierdzili, że są wezwani przez UMŁ?! To nowe standardy zachowań urzędników miejskich wobec opozycji politycznej? Czy może wyskok nadgorliwego urzędnika ze stajni Prezydent Zdanowskiej?

Tematem konferencji były doniesienia medialne mówiące o zawiązaniu współpracy organizacji społecznej Obywatele RP z Panią Prezydent Łodzi Hanną Zdanowską. Charakter współpracy ma być stricte eskalacyjny. Obywatele RP chcą powołania grupy monitorującej środowisko narodowe w Łodzi, w skład tej grupy mają być włączone jednostki samorządu, policja, straż miejska oraz sami Obywatele RP (sic!)

W związku z zaistniałą sytuacją zostało złożone pismo do Urzędu Miasta Łodzi. Wszystkie trzy organizacje wydały wspólne oświadczenie. W przemówieniach między innymi padły pytania o podstawę prawną do takich działań, czy finansowanie takiej grupy monitorującej.

Organizatorzy konferencji podkreślają, że monitorowanie obywateli Polski w naszej historii miało już miejsce, robili to Niemcy oraz Rosjanie. Konsekwencjami takich działań były łapanki, prześladowania oraz czystki. Jak można było usłyszeć osoby domagające się powołania grupy monitorującej w przeszłości sami dopuszczali się działań dających pretekst do monitorowania ich środowiska. Przykład 2017 rok i organizacja kontrmanifestacji do manifestacji przeciwko imperializmowi gospodarczemu Niemiec (zachowanie antypolskie).

Jak informuje Krzysztof Szałecki (Brygada Łódzka ONR) działania Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo Radykalnego oraz Młodzieży Wszechpolskiej zawsze odbywały się w granicy prawa. Dodatkowo nigdy żadna z osób organizujących wydarzenia nie została skazana wyrokiem prawomocnym. Brak podstaw do szykanowania środowiska narodowego świadczy o tym, że Obywatele RP traktują nas jako wrogów i próbują wszelkimi sposobami wyeliminować środowisko narodowe z debaty publicznej.

Krzysztof Szałecki ONR

Zdaniem Adriana Antoniaka (Ruch Narodowy Łódzkie) Pani H. Zdanowska jako przedstawiciel władz samorządowych w takich kwestiach powinna zachować neutralność, gdyż naraża mieszkańców miasta Łodzi na zaostrzenie konfliktów między organizacjami/środowiskami. Jako tragiczny przykład eskalacji może być podane morderstwo Marka Rosiaka pracownika łódzkiego biura europosła PiS Janusza Wojciechowskiego.

Adrian Antoniak RN

Na koniec przedstawiciele wszystkich trzech organizacji apelowali do Pani Hanny Zdanowskiej, by nie szła w tym kierunku. Jednocześnie ostrzegając wszystkie środowiska o możliwości monitorowania wszystkich, którzy nie zgadzają się z Obywatelami RP.

W.B, not. pras. RN

1 KOMENTARZ

 1. Jestem widzem portalu Media Narodowe i właśnie obejrzałem tam wywiad z Panem Adrianem Antoniakiem, o planach łódzkich KODziarzy inwigilowania i monitorowania, a więc zapewne i gromadzenia (oczywiście nielegalnie) informacji o łódzkich organizacjach patriotycznych.
  To niesłychane i bezprawne projekty. Inwigilacja i prowadzenie śledztw, gromadzenie informacji o obywatelach i grup ludności oraz przetwarzanie tych informacji jest zastrzeżone i dozwolone tylko dla Policji Państwowej oraz służb specjalnych Rzplitej.
  Przechwytywanie tych funkcji przez samozwańczych amatorów, a nawet organa samorządu terytorialnego jest przekraczaniem prawa.
  Trzeba tu dodać, że nawet uprawnione organa Rzplitej nie mają prawa inwigilacji i gromadzenia i przetwarzania danych osobowych obywateli oraz danych ich grup i organizacji pod kątem ich poglądów politycznych lub społecznym bez stosownej decyzji niezawisłego Sądu. Takie rzeczy są w Zjednoczonej Europie i w Polsce niedopuszczalne.
  To po prostu skandal, na co pozwala sobie w Łodzi łódzka polit-delegatura Gazety Wyborczej przy pomocy swojej jaczejki nazywającej się Obywatele RP.
  Jestem pełen oburzenia i uważam, że sprawa planowanej inwigilacji i prześladowania grupy osób posiadających inne poglądy, niż „normy” wyznaczone swoim wyznawcom i czcicielom przez Gazetę Wyborczą może być przedmiotem doniesienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na planowaniu podjęcia nielegalnej inwigilacji i gromadzenia danych osobowych przez osoby nieuprawnione – tzn. organizację „Obywatele RP” , ale również przez Prezydenta miasta Łodzi Hannę Zdanowską.
  Dodatkowo muszę podkreślić moje oburzenie tym, że tak zionąca nienawiścią do środowisk patriotycznych antynarodowa organizacja, jak Obywatele RP jest w ogóle przyjmowana przez Prezydenta mojego Miasta bez obrzydzenia.
  Amen !

Komentarze są wyłączone.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company