Łódź

Łódź: Zablokowany pokaz filmu „Powrót do Jedwabnego” z konkursem LGBTQ+ dla nastolatków w tle

Dzisiaj w kinie „Helios” w budynku upadłego centrum handlowego „Sukcesja” miała odbyć się projekcja filmu „Powrót do Jedwabnego”, niestety zarząd kina zdecydował się na odstąpienie od umowy, informując przedstawiciela Ruchu Narodowego (organizatora) ,na chwilę przed premierą, że projekcja filmu zostaje „odwołana”.

Powód nie został przedstawiony, możemy się go jedynie domyślać. Identyczna sytuacja miała miejsce w Warszawie, na szczęście w ostatniej chwili udało się znaleźć nowe miejsce, w którym mogła odbyć się premiera filmu.
O całym wydarzeniu z nieukrywaną dumą zdążył już poinformować lokalny dodatek „Gazety Wyborczej” oraz katolicki (podobno) ksiądz Lemański.
O cenzurze prewencyjnej bo przecież, nikt filmu zobaczyć wtedy nie mógł, nie ma sensu się rozpisywać, nie ma ona ani logicznego ani prawnego uzasadnienia…

W tym samym czasie Urząd Miasta Łodzi patronuje konkursowi komercyjnej firmie „Kubota” swego czasu kojarzącej się jedynie z obciachowymi, później kultowymi klapkami. Obecnie firma jest jednoznacznie kojarzona ze środowiskami lewicowymi, czego ona sama nie ukrywa. „Celem konkursu „Zdejmij klapki z oczu” jest okazanie wsparcia osobom LGBTQ+. Konkurs polega na zaangażowaniu uczniów i uczennic łódzkich szkół ponadpodstawowych do stworzenia klapków Rzep, które będą symbolizować równość, solidarność wobec osób LGBTQ+ i przeciwstawianie się szerzenia nienawiści ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową” – jak przedstawia to organizator.

Władze Łodzi z prezydent Zdanowską na czele od dawna wspierały środowiska LGBTQ+, jednak do tej pory nie robiły tego aż tak oficjalnie. Mało tego „konkurs” jest kierowany do nastolatków, w okresie dojrzewania, próbując swoją ideologiczną propagandę narzucać ludziom, którzy nie są jeszcze w pełni ukształtowani fizycznie i emocjonalnie.

Ciekawą sprawą jest to, że łódzka Platforma Obywatelska nigdy do tej pory tak jednoznacznie nie określiła swojego lewicowego charakteru. Złośliwi twierdzą, iż ogólnopolsko budują PiSowi kolejną kadencje, licząc na wątpliwe i chwilowe propagandowe korzyści. Myśląc, że „antypisowy” elektorat w Łodzi jest w stanie przyjąć już dosłownie wszystko…https://tulodz.pl/wiadomosci,miasto,kupilibyscie-teczowe-klapki-prosto-z-lodzi-akcja-kuboty-i-miasta-na-rzecz-osob-lgbt,new,mg,1,65.html,13052?fbclid=IwAR0TKtUZvP2W87AwJc4RNId6yxhGvpSFSG2vEiU6OWBfelEh0UrhwO55lhM

W.B

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers