Łódź

Łódź zbankrutuje?!

Fatalne informacje dochodzą do nas na temat stanu finansów stolicy naszego województwa.
Jak donosi „Ekspress Ilustrowany” w tym roku wpływy z CIT i PIT zmiejszyły sie o blisko 74,4 mln zł. Oczywiście miała na to wpływ marcowa decyzja o „zamrożeniu gospodarki” ze względu na pandemie „koronawirusa”. Czy jednak tylko ona?


Dziura budżetowa na chwile obecną wynika z mniejszych niż założono w poprzednim roku wpływów podatków zarówno od osób fizycznych jak i prawnych. Drastycznie spadły też wpływy z czynszów i dzierżawy.
Urząd Miasta Łodzi twierdzi, że do końca roku sytuacja może przybrać dramatyczny obrót, bowiem zabraknie pieniędzy na dosłownie wszystko.
Samorządowcy apelują do państwa o pomoc, chcą aby na 3 lata zniesiona została opłata „Janosikowa”, podatek, które płacą „bogate” miasta na rzecz „biednych”.

Mieliśmy jako samorządowcy trzy videokonferencje z premierem Mateuszem Morawieckim, który obiecywał pozostawienie do decyzji miasta sprawy zawieszania budżetu obywatelskiego oraz poluzowanie progów ostrożnościowych, tak by samorządy mogły bardziej się zadłużać, po to by pozyskiwać w ramach kredytu środki na wkład własny do inwestycji realizowanych z dotacji z Unii Europejskiej. Obietnice były, teraz czekamy na ich realizację – mówi prezydent Zdanowska (Ekspress Ilustrowany)

Sytuacja jest bardzo poważna, niestety sprawdza się się to, co od jakiegoś czasu piszemy na naszym portalu. Stan finansów naszego miasta jest fatalny od dawna. Z roku na rok prezydent Zdanowska coraz bardziej zadłuża miasto. Brak rozsądnych decyzji, najwiecej uwagi rzadzący miastem przywiązują do propagandy, zwłaszcza w mediach społecznościowych. To trzeba przyznać mają opanowane do perfekcji.

Wystarczyły dosłownie dwa miesiące, aby cała polityka finansowa miasta posypała sie jak domek z kart. Tak nie działają silne i odpowiednio zarządzane miasta. To jednoznacznie świadczy o kruchych podstawach jakie miał budżet miasta. Najgorsze jest to, że jednym pomysłem na „wyjscie z kryzysu” dla UMŁ i prezydenta jest …kolejny kredyt.

Źródło https://expressilustrowany.pl/lodz-w-klopotach-jest-bardzo-zle-juz-brakuje-80-mln-zl-a-moze-byc-gorzej-czy-zabraknie-na-szkoly-mpk-i-sluzbe-zdrowia/ga/c1-14973058/zd/43323488

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company