Łódź

Łódzcy Narodowcy na Marszu Niepodległości (GALERIA)

Kolejny raz 11go listopada łódzcy patrioci wyruszyli wspólnie do Warszawy w celu upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach nieobecności naszej ojczyzny na mapach świata. Łódzki wyjazd liczył około 150 osób, w skład, której weszli przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego oraz zwykłych mieszkańców Łodzi. Wyjazd Łódzkich Narodowców wzbudził zainteresowanie wśród lokalnych oraz ogólnopolskich mediów. Wywiadu udzielał min. lokalny kandydat Ruchu Narodowego do sejmu Przemysław Kicowski.

Tegoroczny Marsz Niepodległości odbył się pod hasłem „Polska dla Polaków. Polacy dla Polski”. Hasło budziło wiele kontrowersji wśród środowisk lewicowych oraz mediów głównego nurtu. Przeciwnicy Marszu Niepodległości doszukiwali się w nim rasistowskich przesłanek, mających na celu wzbudzenie wśród Polaków nastrojów ksenofobicznych. Propaganda mająca na celu zniechęcenie Polaków do udziału w Marszu okazała się mieczem obusiecznym, który przyczynił się do rekordowej frekwencji na pochodzie. Nie mamy jeszcze oficjalnych danych, ale mówi się, że maszerowało od 100 do 150 tys. osób. Według informacji podawanych w mediach przez „rzetelnych” dziennikarzy frekwencja wynosiła od 15 do 50 tys. osób. Tradycyjnie Marsz Niepodległości rozpoczął się na rondzie im. Romana Dmowskiego, a zakończył się na błoniach pod Stadionem Narodowym. Zwieńczeniem pochodu były przemowy patriotów z Polski i zagranicy. Ostatnim elementem tego wyjątkowe dnia był koncert dla uczestników marszu.

Warto zaznaczyć, że tegoroczny Marsz Niepodległości odbył się we wzorowej atmosferze. W przemarszu brali udział przede wszystkim ludzie młodzi, którzy stanowią przyszłość polskiego narodu. Nie zabrakło również miejsca dla osób w podeszłym wieku oraz rodzin z małymi dziećmi. Cieszy również postawa środowisk kibicowskich, które zapominając w tym wyjątkowym dniu o wzajemnych animozjach, stworzyli niezapomnianą oprawę marszu.

Nad bezpieczeństwem czuwała niezawodna Straż Marszu Niepodległości, która wykazała się wielkim zaangażowaniem oraz wytrwałością w działaniu. W stosunku do lat poprzednich skład straży był dość nieliczny, mimo tego dzielni patrioci potrafili zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom Marszu. Warto zaznaczyć, że w tym roku uroczystości związane z obchodem Dnia Niepodległości odbyły się bez wyraźnego udziału policji. Za sprawą tego faktu tegoroczny Marsz Niepodległości okazał się najspokojniejszym w dotychczasowej historii tego wydarzenia. Wniosek z tej sytuacji jest dość oczywisty, miejmy nadzieję, iż w następnych latach będzie podobnie.

Tegoroczny obchody okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym. Udało się nam wspólnie zgromadzić tysiące patriotów, którym zależy na dobru ojczyzny. Cały marsz przebiegał w spokojnej, patriotycznej atmosferze, która wypełniła nasze serca nadzieją na budowę Wielkiej Polski. Sukces osiągnięty 11.11.2015 jest jednak tylko kolejnym krokiem w drodze do celu. Nie możemy spocząć na laurach, musimy każdego dnia kontynuować nasze wspólne dzieło. Wytrwałość, codzienna praca u podstaw oraz takie wartości zakorzenione w sercu jak Bóg, Honor i Ojczyzna pewnego dnia doprowadzą nas do naszego wspólnego celu, czyli Wielkiej Polski. Czołem Wielkiej Polsce!

Rafał Gierowski

Foto: Jakub Szymczuk, Magda Nowacka

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio