Łódź

Łódzcy radni skarżą się Zdanowskiej: ksiądz ważniejszy od przewodniczącego rady miejskiej podczas szkolnej uroczystości

Radni spod znaku .N z Łodzi uważają, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy władze kościelne są witane przed samorządowymi podczas uroczystości szkolnych. W liście do Hanny Zdanowskiej domagają się, aby prezydent wymogła na dyrektorach, by ci zachowywali odpowiednie „relacje między władzą państwową/samorządową a władzą kościelną”.

Interpelacja, podpisana przez czwórkę radnychklubu Koalicji Obywatelskiej: Marcina Gołaszewskiego, (przewodniczącego rady miejskiej), Emilię Susniło-Gruszka, Roberta Pawlaka i Damiana Raczkowskiego powstała po szkolnej uroczystości, kiedy to pierwszy z nich został wymieniony po proboszczu i katechecie, zamiast przed nimi.

Tomasz Trela, wiceprezydent odpowiedzialny za edukację w odpowiedzi zauważył, że za szkolne uroczystości odpowiadają ich organizatorzy. Czasami zapisy dotyczące tego zagadnienia są zawarte w statucie szkoły, a w razie wątpliwości można też skorzystać z publikacji Biura Analiz Sejmowych na temat zasad ustalania pierwszeństwa.

Ciekawe, że problem pierwszeństwa boli tylko „tęczowych” radnych. Czyżby podświadomie czuli się gorsi i mniej szanowani od pogardzanego przez siebie „kleru”?

JS

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency