Działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Łodzi oddają krew i zachęcają do tego innych. Młodzi narodowcy zwracają uwagę, że podczas pandemii brakuje jej w lokalnych oddziałach krwiodawstwa.
W środę działacze łódzkiego koła wybrali się do Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej 17/25, aby podzielić się tym, co najcenniejsze.
Oddając krew i osocze ratujemy zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.
Według danych przedstawionych na stronie https://krew.info/zapasy/ w dniu 9 października, w łódzkim oddziale pilnie potrzeba krwi grup (0 Rh-, 0 Rh+, A Rh-, A Rh+, AB Rh-).

Warto też dodać, że RCKiK w całej Polsce apelują o oddawanie osocza przez ozdrowieńców, którzy:
- zostali uznani za zdrowych po przechorowaniu COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od wyniku powtarzalnie ujemnego testu NAT
- po zakażeniu SARS-CoV-2, u których minął okres co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów albo zakończenia izolacji;
- u których stwierdzono przeciwciała anty-SARS-CoV-2 i nigdy nie miały objawów COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od dodatniego wyniku na obecność przeciwciał.

Kto może zostać krwiodawcą?
- osoby, które ukończyły 18 r. życia, a nie przekroczyły 65 r. życia.
- zdrowi, bo tylko wtedy oddana krew nie spowoduje uszczerbku na twoim zdrowiu, a pomoże biorcy.
- wszyscy, którzy czują się zdrowi i zadecydowali, że oddadzą krew
Tak jak łódzcy Wszechpolacy, zachęcamy wszystkich do podejmowania takich decyzji.