Publicystyka

Łódzcy Wszechpolacy z wizytą w Poznaniu

W sobotę 19 października 2019 w Poznaniu odbył się Zjazd Okręgu Wielkopolskiego Młodzieży Wszechpolskiej. Wydarzenie zgromadziło blisko stu uczestników, w tym Wszechpolaków z Poznania, Kalisza, Wolsztyna, Konina, Wyrzyska, Gniezna, a także gości z innych Okręgów, między innymi – również z łódzkiego.

Zjazd rozpoczął się tradycyjnie Mszą Świętą, po której odbyła się część główna Zjazdu. W wyniku wyborów przeprowadzonych wśród wielkopolskich Wszechpolaków na funkcję Prezesa wybrano dotychczasowego Prezesa naszego Okręgu, kol. Jakuba.

W jednym z najważniejszych dni dla Okręgu Wielkopolskiego w tym roku uczestniczyli liczni goście, przyjaciele Młodzieży Wszechpolskiej, w tym gen. Jan Podhorski, weteran Powstania Warszawskiego, Wszechpolak, żołnierz NSZ, któremu wręczono symboliczną przypinkę ze Szczerbcem z okazji jego 75. rocznicy przyłączenia się do Młodzieży Wszechpolskiej.

W stosunku do roku poprzedniego, lokalne struktury MW mocno się ustabilizowały, zyskały wielu nowych członków i kandydatów.  Rozpoczęto także  wiele projektów i akcji, o których wkrótce się dowiemy. 

Działaczom z Okręgu Wielkopolskiego na czele z nowo wybranym zarządem życzymy owocnej pracy na rzecz narodu i wielu sukcesów na tej płaszczyźnie.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company