Łódź

Łodzianie zaprotestowali przeciwko przyjmowaniu imigrantów

W sobotę 2 kwietnia w centrum Łodzi przeszedł Marsz „Łódź Przeciw Nielegalnym Imigrantom”. W wydarzeniu organizowanym przez Młodzież Wszechpolską wzięło udział ok. 300 osób, przeciwników przyjmowania nielegalnych imigrantów.

W przemówieniu poprzedzającym wymarsz Adam Małecki, honorowy prezes okręgu łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej porównał chrześcijańską Europę do ofiary islamskich fanatyków, a także liberalnych polityków, których błędna, skrajnie naiwna polityka wobec imigrantów doprowadziła do krwawych zamachów muzułmańskich terrorystów i śmierci setek Europejczyków. Małecki zadeklarował również, że narodowcy przypilnują rząd PiS, aby dotrzymał swoich obietnic wyborczych dotyczących niewpuszczania uchodźców do Polski.

Uczestnicy zgromadzenia skandowali hasła przetaczające się już od dłuższego czasu przez całą Polskę, m. in. „Płaczą Niemcy, płacze Francja, tak się kończy tolerancja”, „A na drzewach zamiast liści, będą wisieć terroryści” czy „Opamiętaj się lewaku, tu ma nie być kalifatu”.

Kolumna marszowa przeszła wyjątkowo chodnikiem wzdłuż al. Piłsudskiego, od ul. Piotrkowskiej do pl. Zwycięstwa, by nie utrudniać komunikacji w mieście. W wydarzeniu udział wzięli nie tylko łodzianie, działacze lokalnych organizacji MW, łódzkiej Brygady ONR, Klubu im. Romana Dmowskiego oraz formacji Korwin i Kukiz ’15, ale także posłowie związani z Ruchem Narodowym: Tomasz Rzymkowski, Robert Winnicki, Sylwester Chruszcz i Adam Andruszkiewicz, obecny prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

Zgromadzenie zakończyło się przemową honorowego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, Roberta Winnickiego, który zaznaczył, jak ważna jest samoorganizacja w zapewnianiu bezpieczeństwa przez grupy obywateli, podając za przykład znane już łódzkie patrole ONR-u.

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency